Ana Sayfa Haber 16 Kameralı...

16 Kameralı Fotoğraf Makinesi Light L16

Ana Sayfa Haber 16 Kameralı...

16 Kameralı Fotoğraf Makinesi Light L16

16 Kameralı Fotoğraf Makinesi Light L16

16 Kameralı Fotoğraf Makinesi Light L16

DSLR kameraların performansını sunabilen 16 Kameralı Fotoğraf Makinesi Light L16 duyuruldu.16 tane küçük 13 Megapiksellik kameradan oluşan Light L16, DSLR kameralardan çok daha iyi kalitede ve 52 Megapiksel çözünürlükte fotoğraflar çekebiliyor.

Temel olarak akıllı telefonlarda bulunan kameralar kullanılan Light L16’de, 16 kameranın (1 tanede de IR sensör bulunuyor) 5 tanesi 35 mm geniş açılı kamera,  5 tanesi 70 mm orta menzilli kamera, 6 tanesi de 150 mm dar açılı kameralardan oluşuyor.

Bu sayede kameralardan alınan görüntüler özel bir algoritma sayesinde birleştirilerek, daha keskin, daha iyi renklere ve 16 kamera da ışık aldığından karanlık ortamlarda çok daha iyi fotoğraflar elde edilebiliyor.

Ayrıca 16 kamera alan derinliği ölçerek fotoğrafın odağını sonradan değiştirmemize de olanak sağlıyor. Bu özelliği 2 kamera kullanan telefonlarda sıkça görüyorduk.16 kamera ile odak değiştirme çok daha iyi sonuçlar verecektir.

16 kamerayı sığdırabilmek ve cihaı daha ince yapabilmek adına “Katlanmış Sensör” olarak adlandırılan farklı bir sensör kullanılmış. Bu sensör de görüntü bir aynı vasıtası ile 90 derece kamera modülüne yansıtılarak görüntü oluşturuluyor.

Videoyu izlerken kamera sensörleri “L” şeklinde olduğunu göreceksiniz. Ayrıca arka tarafta bir adet Çift LED flaş ve odaklamak için kullanılan İnfrared sensör bulunuyor. İnfrared odaklama sensörleri de daha önce LG telefonlarında görmüştük.

İnfrared sensör ile hızlı odaklama yapabilen kamera bir çok DSLR kameranın odaklama hızını da geçmeyi başaracaktır.Ön tarafta dokunmatik ekran bulunan kamerada zoom vb işlemleri yapabilmek adına ayrıca farklı bir dokunmatik alan da mevcut.

Android işletim sistemi ile çalışan kamera da Wi-Fi teknolojisine de sahip.Şirket 5 Kasıma kadar $1,299 sınırlı sayıda ön sipariş ile satış yapacak,  5 Kasımdan sonra ise  $1,699 fiyat etiketi ile satılacak.Cihazın 2016’nın yaz aylarında çıkması bekleniyor

Oldukça yüksek fiyat ile çıkan Light L16, bu tür farklı teknolojilere ve cihazlara hevesli olan insanları üzecektir.Eğer bu cihaz vaadedilen çekim kalitesini verebilirse başka firmaların bu tür fotoğraf makineleri çıkartması ile fiyatlar da düşecektir.

Zira 13 megapilsellik kamera sensörlerinin fiyatı yaklaşık olarak 50$ fiyata sahip. Sensörlerin uygun fiyatlı olması nedeni ile bu tür konsepte sahip olan kameralar daha uyun fiyatla çıkabilir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin