2022 Honda Civic, CarPlay ve Android Auto İçin Kablosuz Bağlantılar Ekledi

2022 Honda Civic, CarPlay ve Android Auto İçin Kablosuz Bağlantılar Ekledi

2022 Honda Civic, CarPlay ve Android Auto İçin Kablosuz Bağlantılar Ekledi

2022 Honda Civic, CarPlay ve Android Auto İçin Kablosuz Bağlantılar Ekledi

Bu hafta Honda, en uzun süre çalışan modelinin 11. yinelemesini açıkladı ve yeni bir görünümün yanı sıra, 2022 Civic sedan’da bazı önemli teknolojik farklılıklar da var.

Yenilenen modelin diğer öne çıkan özellikleri arasında, 2019 model yılından başlayarak tüm trim seviyelerinde standart hale gelen sürücü destek teknolojisindeki değişiklikler yer alıyor. Yeni modeldeki Honda Sensing‘in güncellenmiş versiyonu, daha geniş görüş alanına sahip bir kameraya, daha iyi yazılıma ve daha güçlü bir işlemciye sahip.

Honda‘ya göre bu, kamera ve radar kombinasyonu kullanan önceki sisteme göre “yayaları, bisikletlileri ve diğer araçları daha hızlı ve doğru bir şekilde tanımlayabileceği” anlamına geliyor. Bu sefer aynı zamanda trafik işaretlerini okuyabilir ve bilgilerini doğrudan ön paneldeki sürücüye iletebilir. Düşük Hız Frenleme Kontrolü gibi özelliklere yardımcı olmak ve ön ve arka yanlış başlatmaları önlemek için sekiz sonar sensörü kullanır. Bu aynı zamanda Honda’nın, açılı önden çarpışmalar sırasında sürücü veya yolcu için beyin travmasını önlemeye yardımcı olması beklenen, yeniden tasarlanmış hava yastıklarına sahip ilk aracı.

Ayrıca yeni iç kısım, daha önce Accord gibi modellerde görülen standart renkli dokunmatik ekranlar, alt trim modellerinde 7 inç ekranlar ve Touring donanımında isteğe bağlı 9 inçlik bir versiyon. Touring versiyonunda ayrıca bir Bose ses sistemi, kablosuz Qi şarjı ve Android Auto veya Apple CarPlay için telefonunuza kablosuz olarak bağlanma yeteneği var – karşılaştırıldığında, 10. nesil model piyasaya çıktığında, CarPlay veya Android Auto’lu ikinci Honda idi. hiç destek. Sürücü için, Touring sürümü 10,2 inçlik tamamen dijital bir gösterge paneline sahip.

Autoblog, yeni model hakkında daha büyük, daha geniş ve bu sefer bir coupe versiyonu eksik olan daha fazla ayrıntıya sahip. Honda, Type R versiyonu da dahil olmak üzere yakında hatchback versiyonu hakkında daha fazla ayrıntı açıklayacak, sedan ise bu yaz belirtilmemiş bir fiyatla piyasaya sürülecek.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin