Ana SayfaHaberSpotify,...

Spotify, Clubhouse Rakibi Üzerinde Çalışıyor

Spotify, Clubhouse Rakibi Üzerinde Çalışıyor

Spotify, Clubhouse Rakibi Üzerinde Çalışıyor

Spotify, Clubhouse Rakibi Üzerinde Çalışıyor

Twitter ve Facebook gibi, Spotify‘da Clubhouse tarafından popüler hale getirilen sesli sohbet alanına giriyor. Şirket, içerik oluşturucuların ve kullanıcıların istediği “canlı ses deneyimi” planlarını duyurdu.

Clubhouse rakibini güçlendirmek için Spotify, Locker Room adlı spor hayranları için canlı bir ses uygulamasının yapımcısı olan Betty Labs‘ı satın aldı. Şirket, satın almaya ne kadar harcadığını söylemedi. Spotify, önümüzdeki aylarda iOS ve Android‘de tekrar kullanıma sunmadan önce, Locker Room‘u yeniden markalandırmak ve yenilemek için App Store’dan geçici olarak kaldıracak.

Spotify, Locker Room müzik, spor ve kültürle ilgili konuşmalara odaklanarak “daha geniş bir içerik oluşturucu ve hayran yelpazesi için gelişmiş bir canlı ses deneyimine” dönüştüreceğini söylüyor. Şirket, “Profesyonel sporculara, yazarlara, müzisyenlere, şarkı yazarlarına, podcast’lere ve diğer küresel seslere gerçek zamanlı tartışmalara, münazaralara, bana her şeyi sorma (AMA) oturumlarına ve daha fazlasına ev sahipliği yapma fırsatları vereceğiz,” diyor. Herkes odaları barındırabilecek ve Locker Room (veya Spotify‘ın adını ne olursa olsun) ana Spotify uygulamasından ayrı kalacaktır.

Spotify‘ın araştırma ve geliştirme şefi Gustav Söderström’ün The Verge’e verdiği demeçte, şirket ücretli sohbet odaları barındırma seçeneği gibi para kazanma özelliklerini test edecek. Ayrıca, birçok Clubhouse ve Twitter Spaces kullanıcısının zaten manuel olarak yaptığı bir şey olan, Spotify‘ın konuşmaları podcast’lere kolayca dönüştürmenin bir yolunu ekleme olasılığı da var.

Hareket birçok yönden çok mantıklı. Spotify, uzun zamandır kendisini sesle ilgili her şey için başvurulacak bir hizmet haline getirmeye çalışıyor. Örneğin, son birkaç yılda podcast’lere büyük yatırım yaptı ve podcast oluşturma araçlarına sahip. Spotify ayrıca, arkadaşlarınızın ne dinlediğini görme seçeneğinin yanı sıra paylaşılan sıralar ve çalma listeleri gibi bazı sosyal özelliklere de sahiptir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin