8 Bit Arcade Oyun Crossy Road

8 Bit Arcade Oyun Crossy Road

-

1981 yapımı efsane oyun Frogger’dan ilham alınarak geliştirilen oyun IOS platformunda büyük başarıya imza atan Crossy Road Android  Markette de yerini aldı.

Oldukça eğlenceli olan oyun Flappy Bird’de olduğu gibi 8 bit grafiklere sahip.Bir tavuğu yönlendirerek başladığımız oyunda amacımız otomobil, tren ve su gibi bazı engellerden geçerek en yüksek puanı elde etmek.Oyunu tıklama, parmağımızı sağa veya sola kaydırma hareketleri ile kullandığımız karaktere yön vererek oynuyoruz.

Karakterimizi ileriye doğru hareket ettirerek puan topladığımız oyunda, her ileri adım başına 1 puan eklenerek puan toplanıyor.Ayrıca oyunda “C” harfi ile gösterilen küçük paraları (coins) toplayarak hem anlık puanımızı hemde karakter almak için kullandığımız Coins’imizi arttırabiliriz.

Uygulama içi satın alma ya sahip olan oyun da bir çok 8-bit karakteri alabiliyorsunuz.Ayrıca kutudan veya zardan da karakterler çıkmakta.Şuan 54 tane karakterin var olduğu oyunda bazı özel karakter harita görünümünü de değiştirebiliyor.Uygulamanın geliştirici ekibi, oyunun pili daha az harcaması için “Pil Koruma Modu” da eklemiş.Pil koruma modunu ayarlarda bulabilirsiniz.

Crossy Road

 

FİYATI

Ücretsiz

 

YÜKLEMEK İÇİN

Android

IOS

 

 

BOYUT

Android: 20 MB

IOS: 44.6 MB

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin