Ana SayfaHaberAmazon,...

Amazon, Parler’ı Web Barındırma Hizmetinden Çıkarıyor

Amazon, Parler’ı Web Barındırma Hizmetinden Çıkarıyor

Amazon, Parler’ı Web Barındırma Hizmetinden Çıkarıyor

Amazon, Parler’ı Web Barındırma Hizmetinden Çıkarıyor

Amazon Cumartesi günü yaptığı açıklamada, şirketi Pazar günü geçerli web barındırma platformundan askıya aldığını söyledi. İlk olarak BuzzFeed News tarafından bildirilen Parler başka bir web barındırma hizmeti bulmazsa site Pazar gecesi çevrimdışı olacak.

Parler CEO’su John Matze, Cumartesi akşamı sitede yayınlanan bir gönderide, sitenin “sıfırdan yeniden inşa ederken” bir haftaya kadar çevrimdışı olabileceğini söyledi. Matze, şirketin böyle bir etkinliğe “asla amazonlara [sic] özel altyapıya güvenmeden ve çıplak metal ürünler inşa ederek” hazırlandığını söyledi.

Amazon, Parler'i Web Barindirma Hizmetinden Cikariyor

Parler’ın işi için “birçok” unun rekabet ettiğini ekledi ve Amazon, Google ve Apple’ı rekabeti ortadan kaldırmak için koordineli bir saldırı yapmakla suçladı. “Çok hızlı çok başarılı olduk,” diye yazdı. Matze; “Rekabet ve ifade özgürlüğüne karşı savaşın devam etmesini bekleyebilirsiniz, ancak bizi saymayın” dedi.

Cumartesi günü erken saatlerde, bir grup Amazon çalışanı, şirketin Parler ile ilişkisini kesmesini ve platforma web barındırma hizmetleri sağlamayı bırakmasını talep etti. Amazon İklim Değişikliği ve Adalet Çalışanları Cumartesi günü tweet atarak, şirketin birçok web sitesinin ve uygulamanın omurgası olan internet altyapı hizmeti Amazon Web Services’in “Parler hizmetlerini, Başkanlık açılışı da dahil olmak üzere şiddeti kışkırtan gönderileri kaldırana kadar reddetmesi” gerektiğini söyledi.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin