Ana Sayfa Haber Android 6.0.1...

Android 6.0.1 Fabrika İmaj Dosyası ve Yeni Emojiler Yayınlandı

Ana Sayfa Haber Android 6.0.1...

Android 6.0.1 Fabrika İmaj Dosyası ve Yeni Emojiler Yayınlandı

Android 6.0.1 Fabrika İmaj Dosyası ve Yeni Emojiler Yayınlandı

Android 6.0.1 Fabrika İmaj Dosyası ve Yeni Emojiler Yayınlandı

Bugün Google Nexus telefonlar için Android 6.0.1 Fabrika İmaj Dosyası ve Yeni Emojiler Yayınlandı. Oldukça ufak değişikler içeren güncellemede Unicode 8.0’ın bir parçası olan bir çok yeni emojiler de Android 6.0.1 ile birlikte gelmiş oldu.

Nexus 6p, 5x, 6, 7, Play, 5 ve 7 için yayınlanın Android 6.0.1 Fabrika İmaj Dosyası, şuan hali hazırda Google’ın Factory Images for Nexus Devices sayfasına gidip indirebilirsiniz.

Şuan için sadece Android 6.0.1 olan Emojiler Google Klavye ile kullanılabiliyor. Yani Android 6.0.1 sürümünü yükledikten sonra Google Klavye dışına başka bir klavyede bu emojileri göremeyeceğiz (şuan için).

Ancak ilerleyen günlerde Google’ın Klavye uygulamasını güncellemesi ile diğer Android sürümlerinde de bu 10 sayfalık emojilerin kullanılması bekleniyor.

Bu emojilerin neden önemli olduğuna değinecek olursak; Sadece 4 sayfadan oluşan ve bir çok şeyin olmadığı bu emojilerin yanın 10 sayfalık emojilerin gelmesi artık bir çok şeyi bu küçük, tatlı ikonlar la anlatabileceğimiz anlamına geliyor.

Yeni emojiler de göze ilk defa gelecek olan, bayraklar (Türkiye bayrağı dahil olmak üzere 281 millerin bayrağı), ibadet yerleri (cami, sinagog), çeşitli araç gereçlerin yanında bir çok emoji revize edilerek çok daha şık ikonlar haline getirilmiş.

Yeni emojiler kenarlarda bulunan emoji ikonuna tıklanarak kullanılabiliyor. Tablet tarafından ise ufak bir değişiklik var. Tablet yatay moddayken en altta yer alan sanal tuşlarda, geri ve menü tuşu en sağa giderken, çoklu uygulamalar tuşu en sağa konumlandırılmış.

Bu değişikliğin 2 el ile kullanımda klavyenin verimliğini ve kolaylığını arttırılmış olduğu söyleniyor.Son olarak Android 5.1 ile gelen, daha sonra Android 6.0 ile çıkartılan ve şimdi yeniden Android 6.0.1 yerleştirilen “sonraki alarma kadar..” özelliği yeniden geldi.

Ayrıca aralık ayınında güvenlik güncellemesinin (Goolge’ın her ay yayınladığı güvenlik güncellemesi) de bunun içinde olduğu bildiriliyor. Güncelemenin çok yakın bir zaman da Nexus telefonlara dağıtılması bekleniyor.

Eğer güncellemenin Nexus telefonunuza gelmesini beklemek istemiyorsanız aşağıda verdiğim linklere tıklayarak Android 6.0.1’i indirebilir ve adımları izleyerek kurumunun gerçekleştirebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin