Android 6.0 Uygulamaları Yayınlandı (3. Önizleme)

Android 6.0 Uygulamaları Yayınlandı (3. Önizleme)

-

Android 6.0 Uygulamaları Yayınlandı (3. Önizleme)

Google Uygulaması, Kamera ve Saat olarak yayınlanan Android 6.0 Uygulamaları 3. Önizleme Sürümü ile tasarım olarak nihai uygulamaya en yakın ve kararlı bir sürüm olduğu söylenebilir.

Yeni Android sürümünün çıkmasına sayılı günler kala Android 6.0’a ait 3. Önizleme Sürümü yayınlandı. Android Marshmallow’a ait tasarım ve yeni özellikleri bu uygulamaları yükleyerek tam olmasa da deneyimlenebiliyor.

Google Uygulaması ile tasarım olarak değişen arayüzü ve Google’ın Android 6.0 Marshmallow ile tanıttığı ve daha önceki sürümlerde olamayan yeni kelime özelliği göze çarpıyor.

Bu özellik kelimenin üzerine basılı tutulup seçildiğinde bir pencere açarak ne olabileceği hakkında kısa bir resim veya bilgi içeriyor. Ayrıca ayrıntılı arama için de alt taraf da çeşitli arama seçenekleri bulunuyor.

Diğer bir yeniliği ise arayüz tasarımı tarafında görüyoruz. Uygulamalar menüsünde arama bölümü ile uygulamalar bölümü ayrılarak sağ tarafa hoş bir scrollbar bulunuyor.

Diğer önizleme sürümde ki gibi uygulamalar menüsünün yine yukarı/aşağı doğu kaydırma hareketinin korunduğunu görüyoruz.Biz çok kullanıcı tarafından sevilmeyen bu kaydırma hareketi Android 6.0 sürümünde kesin olarak geleceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca Saat ve Kamera uygulamasının Ön izleme sürümü de yayınlananlar arasında. Pek bir değişiklik göremediğimiz uygulamalarda aşağıdan indirerek deneyimleyebilirsiniz.

Ayrıca uygulamayı yükledikten sonra kaldırmak isteyen arkadaşlar Uygulamalar/Tüm Uygulamalar’a gelim oradan yüklediği uygulamanın eski sürümüne dönerse ve Google Play üzerinden güncelleme yaparsa eski uygulama eski sürümüne gelecektir.

Dikkat.!! Uygulamanın eski sürümüne döndürülme işleminde ana menü üzerindeki uygulama dizilimleriniz gider. Ona göre uygulamaları yükleyin.

Android 6.0 Uygulamaları 

Android 6.0 Google uygulaması, Google Uygulaması, Kamera ve Saat olarak yayınlanan Android 6.0 Uygulamaları 3. Önizleme Sürümü ile tasarım olarak nihai uygulamaya en yakın ve kararlı bir sürüm olduğu söylenebilir.

Google App [APK]

Android 6.0 Kamera uygulaması, Google Uygulaması, Kamera ve Saat olarak yayınlanan Android 6.0 Uygulamaları 3. Önizleme Sürümü ile tasarım olarak nihai uygulamaya en yakın ve kararlı bir sürüm olduğu söylenebilir.

Kamera [APK]

Android 6.0 Saat uygulaması

Saat [APK]

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin