Ana SayfaHaberAndroid...

Android 7.0’ın Adı Android Nougat Oldu

Android 7.0’ın Adı Android Nougat Oldu

Android 7.0’ın Adı Android Nougat Oldu

Android 7.0’ın Adı Android Nougat Oldu

Aylardır süren spekülasyon ve “Android Namık” goygoyunun ardından bugün Google, Android 7.0’ın Adını Android Nougat olarak açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Google kendi sitesi üzerinden Android N’in isminin hangi tatlı ismi olacağını bizlere sormuştu. Bunun üzerine inci sözlükte başlatılan Android Namık kampanyası Türkiye’de büyük yankı uyandırmıştı. Google nihayet Android N’in ismini Android Nougat olarak resmen açıklamasıyla bu merak sona ermiş oldu.

Android NougatGoogle Android’in sürüm numarasını henüz açıklamadı yani Android 6.2 veya Android 7.0 olabilir. Ancak geçmişten gelen tecrübelerimize ve yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Android 7.0 olacağı yönünde. Ayrıca Google’ın California’da ki Mountain View merkezi önünde, Android Nougatlı heykelini de görücüye çıkardı.

Peki Android Nougat tam olarak nedir. Türkiye de “Koz Helvası” olarak tanıdığımız “Nougat”, çöven kökü, Şeker,  limon tuzu ve cevizle yapılan bir tür helva çeşididir. Halk arasında Beyaz Helva, Köy Helvası, Kaymaklı Helva ve Düğün Helvası olarak da bilinmektedir.

https://youtu.be/8xn9iq3lG_w

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin