Ana Sayfa Haber Android...
Ana Sayfa Haber Android İşletim...

Android İşletim Sistemi ve Kavisli Ekranıyla BlackBerry Venice

Android İşletim Sistemi ve Kavisli Ekranıyla BlackBerry Venice

Android İşletim Sistemi ve Kavisli Ekranıyla BlackBerry Venice

Android İşletim Sistemi ve Kavisli Ekranıyla BlackBerry Venice adlı bir telefon gelmesi planlanıyor. AT&T operatör şirketinde (Amerikan Telefon ve Telgraf Şirketi) çıkması beklenen BlackBerry Venice Kasım ayında tanıtılması bekleniyor.

Android İşletim Sistemi ve Kavisli Ekranıyla BlackBerry Venice

Geçtiğimiz ay BlackBerey OS ile görselleri ortaya çıkan BlackBerry Venice bugün ise Android Lollipop yüklü fotoğrafları sızdırıldı. Stock android arayüzüne sahip olan telefonda herhangi bir arayüzü özelleştirmesi bulamadık.

BlackBerry Venice aynı galaxy S6’da olduğu gibi sağ ve sol ekranın kavisli olduğunu görüyoruz. Ayrıca klavyeli telefonları ile tanınan BlackBerry bu telefonunda da hem dokunmatik ekranın işlevselliğini hemde klavyenin rahatlığı birleştirmek için kızak bir klavye yapmış.

Android İşletim Sistemi ve Kavisli Ekranıyla BlackBerry Venice_1 Android İşletim Sistemi ve Kavisli Ekranıyla BlackBerry Venice adlı bir telefon gelmesi planlanıyor. AT&T operatör şirketinde (Amerikan Telefon ve Telgraf Şirketi) çıkması beklenen BlackBerry Venice Kasım ayında tanıtılması bekleniyor. Android İşletim Sistemi ve Kavisli Ekranıyla BlackBerry Venice Geçtiğimiz ay BlackBerey OS ile görselleri ortaya çıkan BlackBerry Venice bugün ise Android Lollipop yüklü fotoğrafları sızdırıldı. Stock android arayüzüne sahip olan telefonda herhangi bir arayüzü özelleştirmesi bulamadık. BlackBerry Venice aynı galaxy S6'da olduğu gibi sağ ve sol ekranın kavisli olduğunu görüyoruz. Ayrıca klavyeli telefonları ile tanınan BlackBerry bu telefonunda da hem dokunmatik ekranın işlevselliğini hemde klavyenin rahatlığı birleştirmek için kızak bir klavye yapmış. Ekranın 5.4 inç büyüklüğünde ve 1440 x 2560 (QHD) çözünürlüğünde olması bekleniyor.Tam olarak kesin olmamakla birlikte yine 64 bit destekli Snapdragon 808 SoC işlemcisi, 3GB RAM, 16 Megapiksel arka ve 5 Megapiksel ön kamera ile geleceği söyleniyor. BlackBerry tarafınında Android İşletim sistemine sahip olan bir akıllı telefon yapmak istediklerini daha önce dile getirmişlerdi.Yine BlackBerry CEO'sunun yaptığı açıklamada yeterli kadar güvenli yaparsak bu işe gireceklerini (Android telefon üreteceklerini) söylemişti. Söz konusu görüntülerin @evleaks tarafından yayınlandığını düşünürsek telefonun Android işletim sitemi ile gelme ihtimali yüksek.

Ekranın 5.4 inç büyüklüğünde ve 1440 x 2560 (QHD) çözünürlüğünde olması bekleniyor.Tam olarak kesin olmamakla birlikte yine 64 bit destekli Snapdragon 808 SoC (6-çekirdekli) işlemcisi, 3GB RAM, 16 Megapiksel arka ve 5 Megapiksel ön kamera ile geleceği söyleniyor.

BlackBerry tarafınında Android İşletim sistemine sahip olan bir akıllı telefon yapmak istediklerini daha önce dile getirmişlerdi.Yine BlackBerry CEO’sunun yaptığı açıklamada yeterli kadar güvenli yaparsak bu işe gireceklerini (Android telefon üreteceklerini) söylemişti.

Söz konusu görüntülerin @evleaks tarafından yayınlandığını düşünürsek telefonun Android işletim sitemi ile gelme ihtimali yüksek.