Ana SayfaHaberAndroid...

Android N Arayüzü ve bazı değişiklikler

Android N Arayüzü ve bazı değişiklikler

Android N Arayüzü ve bazı değişiklikler

Android N Arayüzü ve bazı değişiklikler

Android N Arayüzü yine Android Marshmallow arayüzüne benzer bir tasarımda geliyor ancak Android N Arayüzü bildirim, uygulamalar çekmecesi ve ana ekran bölümünde bazı ufak değişiklileri içinde barındırıyor.

Android N arayüzündeki ilk güncellemenin hızlı ayarlar bölümünde yapıldığını görüyoruz. Artık daha sade olan hızlı ayarlar bölümünde materyal tasarımından vazgeçilip, ekranı soldan sağa tamamen kaplayan daha geniş ve daha sade bir ayarlar menüsü benimsendiği görülüyor.

Android N Arayüzü ve bazı değişiklikler_001

Hızlı ayarlar ikonlarının biraz daha büyütüldüğünü ve artık menü biçiminde olduğu görülüyor. Yani ayarlar bölümünde fazla ayar butonu eklenildiğinde ana menüde olduğu gibi sağa, sola kayrılarak diğer ayarlara ulaşılabilecek.

Diğer bir güncelleme bildirim ekranı tarafından yapılmış. Yine materyal tasarımından vazgeçilen Android N’de bildirimler artık ekranı sağdan sola tamamen kaplıyor. Yine bildirim ekranında daha fazla şeyin gösterilmesi için bildirim kartlarının biraz daha uzatıldığı görülüyor.

Android N Arayüzü ve bazı değişiklikler_002

Ayrıca üst tarafta hızlı ulaşabileceğimiz ufak bir ayarlar şeridi de Android N ile birlikte geliyor. Bu bölümün Samsung’un arayüzüne benzediğini belirtelim. Google galiba diğer Android telefon üreticilerinin yaptığı ve kullanım kolaylık sağlayan şeyleri Android’in orjinal sürümüne bir bir getiriyor. Hatırlayacak olursak Android Marshmallow sürümünden Google, Samsung’un 2 farklı uygulamayı ekrana bölme özelliğini getirmişti.

Ayrıca bir iddia ama Google Android N veya daha sonraki bir sürümde uygulamalar bölümünü kaldıracağı ve iPhone arayüzünde olduğu gibi uygulamaların sadece ana ekrana yerleştiği bir tasarımla geleceği konuşuluyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin