Ana SayfaHaberAndroid Telefonların...

Android Telefonların Arayüzleri

Ana SayfaHaberAndroid Telefonların...

Android Telefonların Arayüzleri

Android Telefonların Arayüzleri

Android Telefonların Arayüzleri

Android Google tarafından geliştirilen bir işletim sitemi olduğundan yeni android sürümleri de google tarafında yayınlanmaktadır.Google yeni android sürümü ilk olarak kendi (Nexus) telefon veya tabletlerinde görücüye çıkardıktan sonra kaynak kodlarını diğer üreticilere verir.

Diğer üreticiler Nexus cihazlarında sunulan  arayüze özelleştirmeler le yeni bir arayüz ortaya koyarlar.Yeni android sürümlerine ilk  nexus cihazları geldiğin den ilk olarak Google Asistan Launcher a bir göz atacağız.. 

Asistan Launcher

Akıllı telefon pazarında Nexus cihazlarında kullanılan arayüz gayri resmi rom geliştiricileri tarafından da başka telefonlara yüklene bilen bir arayüz. en sade ve en stabil bir arayüz.Google Now’a erişim daha da kolaylaştırılmış.

Yenilenmiş tasarım ile sanal butonlar, durum çubuğu ana ekranda ve uygulamalar bölümünde arkası siyah biçimde değilde duvar kağıdının arkasında gözükmekte .Ayrıca google asistan Launcher’ı Google Play’den indirerek telefonunuzun görünümünü değiştirebilirsiniz.

Touchwiz

Samsung’un telefon ve tabletlerinde kullandığı çok fazla özelleştirmeye sahip bir arayüz.Tasarımsal olarak doğadan esinlenilmiş havası veren arayüz  özel yazılımlarını ve özelleştirmelerinin sayesinde en ağır arayüz ünvanına sahip.Telefonda yaklaşık olarak 9 GB a kadar bir alan kaplayan arayüzün en önemli sıkıntısı ise rehberin geç açılma sorunu.Galaxy S5 ile yenilenen arayüzde yuvarlatılmış ikonlar ve pastel renkler kullanılmış.Yeni gelen sosyal ağları ve siteleri bir ekranda göre bildiğimiz bir  blinkfeed benzeri bir uygulama mevcut.

Sense

HTC’nin telefonlarında kullanılan arayüz blinkfeed adı verilen sosyal ağların ve sitelerin tek bir ekranda görünebildiği bir arayüz uygulamasıyla tanınıyor.Kamerasında bulunan ZOE uygulaması ile kamera ile çekilmiş video ve fotoğraflarla güzel slaytlar oluşturabilir fotoğraf çekerken bazı özelliklerinden faydalanılabilir .Genel olarak hızlı ve stabil olan arayüzün uygulamalar menüsü alışılmadık bir biçimde yukarıdan aşağıya kaydırılıyor.Aynı zamanda ana ekranda duvar kağıdının kaymıyor oluşu sense arayüzünün hanesine bir eksi yazdırıyor.Arayüzü geliştiren ekibin açıklamasına göre kayan duvar kağıdının gereksiz yere çok fazla pil tüketmesinden ve arayüzü gereksiz yere çok fazla yormasından dolayı bu özelliği koymadıklarını dile getirdiler.

Optimus

LG’nin telefonlarında kullanılan arayüz bir çok özelleştirme içeren bir arayüz.LG G3 ile birlikte tasarımda yuvarlatılmış icon lara geçilmiş ve (pastel) canlı renkler kullanılmaya başlanmış.Yeni gelen asistan ile telefon ile bir çok bilgiler mesaj olarak bize bildiriliyor.Yenilenmiş arayüz arkada güç butonu konumuna göre özel olarak tasarlanmış.

 AndroidPIT-LG-G3-Software-2   AndroidPIT-LG-G3-Software-2 - Kopya    lg_g3_optimus

Timescape

Sony’nin telefonlarında kullanıldığı bir arayüz.Genel olarak sade ve kendine özel uygulamaları ile dikkat çekiyor.Kendine has tasarımsal çizgileri ve sade arayüzü telefonun tasarımını bir artı kazandırıyor.Kamerasında bulunan Sanal gerçeklik özelliği sayesinde kamerayla ilginç  kareler yakalayabiliriz.Kendine haz galeri uygulaması ile diğer telefonların kullandığı galeri uygulamalarından ayrılıyor.

sony-xperia-z2-screenshot-1

sony-xperia-z2-sirius-leaked-image-3 - Kopya - Kopya (2)

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin