Ana SayfaRehberAndroid'de...

Android’de Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Android’de Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Android’de Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Android’de Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde bir Wi-Fi ağına veya Bluetooth cihazına bağlanmada sorun yaşıyorsanız, ağ ayarlarınızı sıfırlamanın zamanı gelmiş olabilir. Bunu yapmak herhangi bir çatışmayı ortadan kaldırabilir. Bunu yapmak için şu adımları izlemeniz gerekecek.

Başlamadan önce, bir uyarı uygulayacağımız adımlar telefondan telefone farklılık gösterebilir fakat tüm arayüzlerin hemen hemen adımlar olduğunu belirtelim. Hangi adımları izleyeceğinizden emin değilseniz, aynı sonuca ulaşmak için cihazınızda gördüklerinizle büyük olasılıkla eşleşecekleri için Android “stok” adımlarını izleyin.

Stok Android Cihazlarında Ağ Ayarlarını Sıfırla

“Stok” Android (8.1 Oreo veya daha yeni) çalıştıran bir cihaz kullanıyorsanız, bu muhtemelen Google tarafından verilen Android arayüzünü (veya çok benzer bir şey) kullandığınız ve ağınızı sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerektiği anlamına gelir ayarlar.

Ağ ayarlarınızı sıfırlamaya başlamak için ayarlar menüsünü açın. Bunu, uygulama çekmecenizdeki “Ayarlar” uygulama simgesine dokunarak yapabilirsiniz. Alternatif olarak, bildirim gölgesini görüntülemek için ekranınızın üstünden aşağı kaydırın, ardından sağ üst köşedeki dişli simgesine dokunun.

“Ayarlar” menüsünde “Sistem” seçeneğine dokunun.

Ardından, cihazınızı sıfırlamak için mevcut seçenekleri görüntülemek için “Seçenekleri Sıfırla” yı seçin. Bunun yerine, cihazınıza bağlı olarak Gelişmiş> Sıfırlama Seçenekleri’ne dokunmanız gerekebilir.

“Sıfırlama Seçenekleri” menüsünde çeşitli sistem ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Ağ ayarlarınızı bir bütün olarak sıfırlamak için, Android sürümünüze bağlı olarak “Wi-Fi, Mobil ve Bluetooth’u Sıfırla” veya “Ağ Ayarlarını Sıfırla” seçeneğine dokunun.

Devam etmek istediğinizi onaylamanız gerekecek. İşlemi başlatmak için “Ayarları Sıfırla” ya dokunun.

Kilit ekranı PIN kodunuzu, parolanızı, parmak izinizi veya diğer kimlik doğrulama yöntemlerini sağlayın, ardından onaylamak için “Ayarları Sıfırla” ya dokunun.

Bu tamamlandığında, Android cihazınızın ağ ayarları varsayılan ayarlara sıfırlanacak ve değişiklikleri tamamlamak için cihazınızı yeniden başlatmalısınız. Daha sonra Wi-Fi veya mobil ağınıza yeniden bağlanmanız veya Bluetooth cihazlarınıza önceki bağlantıları yeniden kurmanız gerekir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin