Android’e Yeni Bir Sürükle Bırak Sistemi Gelecek

Android’e Yeni Bir Sürükle Bırak Sistemi Gelecek

Android’e Yeni Bir Sürükle Bırak Sistemi Gelecek

Android’e Yeni Bir Sürükle Bırak Sistemi Gelecek

Google, yeni aldığı patent ile Android’e yeni bir sürükle bırak sistemi getirecek. US patent ofisi (USPTO) sitesinin yayınlandı verilere göre yeni sürükle bırak sistemi herhangi bir kelimeyle çok daha hızlı bir şekilde işlem yapmamızı sağlayacak.

Fotoğraf ve metin gibi içerikleri sürükleyip başka bir uygulama üzerine bırakıldığında yapay zeka bu metin ve bırakılan uygulama arasındaki bağlantıya göre işlem yapması sağlanıyor. Bu sayede kelimeyi kopyala, başka uygulamayı aç, kelimeyi yapıştır gibi zaman alıcı katmanları kaldırarak daha hızlı işlem yapmamıza olanak tanıyor.

Android'e Yeni Bir Sürükle Bırak Sistemi Gelecek

Sistemi daha iyi anlama için örnek verecek olursak, örneğin arkadaşınızla mesajlaşırken bir restoranda buluşmaya karar verdiniz ve rezervasyon yaptıracaksınız. Yeni sürükle bırak algoritması ile restoranla ilgi anahtar kelimeye basılı tutup sürükleyerek rezervasyon yapacağınız uygulamaya bıraktığınızda yapay zeka restorandın ismini tamamlayıp size yapılacak olan işlemle ilgili öneri sunabiliyor.

Arada yaptığımız gereksiz ve zaman alıcı işlemleri ortadan kaldıran sürükle bırak sistemi en erken Android 8.0 ile telefonlarımızda göreceğiz. İşlerimizi kolaylaştıracak olan yapay zeka yapılan sorgulara göre kendini geliştirmesi ve anahtar ekime üzerinde tamamlama yapabilmesi Android işletim sisteminin nere doğru evrildiğini gözler önüne seriyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin