Apple Akıllı Ev Hoparlörü HomePod’i Duyurdu

Apple Akıllı Ev Hoparlörü HomePod’i Duyurdu

Apple Akıllı Ev Hoparlörü HomePod’i Duyurdu

Apple Akıllı Ev Hoparlörü HomePod’i Duyurdu

Daha öncesinde Google ve Amazon’dan gördüğümüz akıllı hoparlörü konseptine bu Apple HomePod adlı cihazı ile katılıyor. Siri destekli olarak çalışan hoparlör sunduğu özellikler ile müzik deneyimini bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

WWDC 2017 etkinliğinde duyurulan HomePod, Apple’ın tabiri ile evdeki müzik anlayışını tamamen yenileyecek akıllı ve şık bir hoparlör. 172 mm uzunluğunda, 142 mm genişliğindeki cihazın içinde 7 adet hoparlör6 adet mikrofon ve Apple A8 yonga setin bulunuyor.

Apple HomePodHoparlör ve mikrofonların simetrik yerleşimiyle 360 derece ses verebilen ve yine kullanıcının verdiği komutları çok hassas olarak algılayabilen cihazda 20 mm diyaframa sahip bir adet woofer bulunuyor.

Odanın herhangi bir yerine yerleştirilen cihaz alanın akustiğini analiz ederek otomatik olarak müziği en uygun yere doğru yönlendirebiliyor. Ayrıca birden fazla HomePad ile eşlenik olarak çalışıp çok daha kaliteli ses deneyimi sunabiliyor.Apple HomePodÜzerine yüklü olarak gelen Siri asistanı ile sesli komutlara yanıt verebilen cihaz Apple Müzik ile entegre olarak çalışabiliyor. Ayrıca kullanıcın müzik sevkine göre önerilerde bulunabiliyor ve yine cihazda çalan şarkı ile ilgili soruları Siri’ye sorulabiliyor. (Çalan müzikteki şarkıcının adı gibi)

2.5 kg ağırlığında ve sadece İngilizce dil desteğine sahip olan cihaz Aralık ayında  349$’lık fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Sınırlı dil desteği ve satışı yapılacak ülkenin sadece ABD olmasından dolayı HomePod’in global ölçekli olarak çok fazla ülkede göremeyebiliriz.
https://youtu.be/1hw9skL-IXc

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin