Ana Sayfa Haber Apple iPhone...

Apple iPhone 6s Kamera Performansı Yayınlandı

Ana Sayfa Haber Apple iPhone...

Apple iPhone 6s Kamera Performansı Yayınlandı

Apple iPhone 6s Kamera Performansı Yayınlandı

Apple iPhone 6s Kamera Performansı Yayınlandı

DxOMark test sitesinde elde edilen verilere göre Apple iPhone 6s Kamera Performansı üst seviye telefonlara göre oldukça düşük bir puan almış.

Bir çok telefon üzerinde aynı ortam ve koşullarda yapılan testlerde Apple iPhone 6s kamera performansı 82 puan alarak iPhone 6’nın puanı ile seviyede.

Üst seviye telefon olmasına rağmen iPhone 6s‘de optik stabilizasyon bulunmaması ve dijital stabilizasyon da yeterli çalışmadığından ve düşük ışıktaki çekim kalitesinden dolayı oldukça puan kaybettirmiş.

Telefon piyasasında Xperia Z5, Galaxy S6 ve LG G4’de çitayı oldukça yükselten kameralar görmüştük.Çözünürlüğün yükselten veda daha gelişmiş bir sensöre geçen iPhone 6s’de kamera olarak beklentiler oldukça yüksekti.

Yıllardır kamera konusunda rekabetçi olan Apple iPhone 6 dan itibaren android telefonlar ile rekabet konusunda yavaşlamaya başladı. Özellikle bu test sonuçlarının ardında Apple acilen kamera konusunda daha fazla geliştirme yapmalı.

Apple iPhone 6s Kamera Performansı Yayınlandı_1

Sony Xperia Z5 telefonları kamera olarak bu senenin lideri olarak görünüyor.87 puan ile Galaxy S6’nın (86 puan) önüne geçen Z5 bir değişiklik olmazsa bu 2015’in en iyi kameralı telefonu olabilir.

İphone 6s‘in fotoğraf testlerinde pozlama/kontrast, hızlı otofokus, flaş ve beyaz dengesinin iyi olduğu söylenirken fotoğrafları gün ışığında hafif sarıya çaldığı ve düşük ışıktaki çekimlerin iyi olmadığı bildiriliyor.

Video testinde ise Hızlı ve doğru otofokus yapıldığından, pozlama ve beyaz dengesinden, İyi ışık koşulunda etkili stabilizasyona sahip olamsından övgüyle bahsedilirken, düşük ışık koşullarından ekranın köşelerinde gözle görülebilir parazit ve düşük ışıkta hafif gölgeli olduğundan bahsedilmiş.

Apple iPhone 6s Kamera Performansı Yayınlandı_2

İphone 6s‘in kamera özelliklerine bakacak olursak; 12 Megapiksel (4608×2592 pixels) çözünürlüğünde f/2.2 diyafram aralığına sahip olan kamera  4K (3840 x 2160)/30fps, 1080p HD/60fps, 720p HD/240fps video kaydedebiliyor.

İphone 6s Plus‘da durum biraz daha farklı olabilir. Zira İphone 6s‘de optik stabilizasyon yokken İphone 6s Plus‘da optik stabilizasyon özelliği bulunuyor. Her ne kadar kamera olarak aynı olsa da optik stabilizasyondan dolayı 1 puan fark edebilir.

Apple iPhone 6s Kamera Performansı Yayınlandı_3

Kaynak: DxOMark

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin