Apple, M1 Çipli ve 5G Destekli iPad Pro’yu Duyurdu

Apple, M1 Çipli ve 5G Destekli iPad Pro’yu Duyurdu

Apple, M1 Çipli ve 5G Destekli iPad Pro’yu Duyurdu

Apple, M1 Çipli ve 5G Destekli iPad Pro’yu Duyurdu

Şirket, bugünkü Apple etkinliğinin bir parçası olarak, yeni iPad Pro tablet serisini tanıttı. 2021 11 inç ve 12.9 inç iPad Pro, 8 çekirdekli CPU ve 8 çekirdekli GPU M1 yongasına ve yeni bir Thunderbolt konektörüne (aynı USB-C bağlantı noktası üzerinden) sahiptir. Daha büyük olan 12,9 inçlik model, Apple‘ın “Liquid Retina XDR” olarak adlandırdığı yeni bir mini LED ekrana sahip.

iPad Pro, ilk kez 2 TB depolama seçeneğiyle de sunuluyor. Cellular iPad Pro artık ultra hızlı veri aktarım hızları için 5G bağlantısını destekliyor.

iPad Pro‘daki M1 çipi, 8 çekirdekli bir CPU ve 8 çekirdekli GPU‘ya sahiptir. Apple, iPad Pro‘nun orijinal 2010 iPad‘den 1500 kat daha hızlı olduğunu ve 2020 iPad Pro‘dan% 50’ye kadar daha hızlı olduğunu söylüyor.

Yeni Thunderbolt bağlantı noktası, 4 kata kadar daha hızlı bant genişliğinde daha geniş bir aksesuar yelpazesini destekler. Bu, iPad Pro’nun artık Apple Pro Display XDR’ı tam 6K çözünürlükte çalıştırabileceği anlamına geliyor.

Yeni iPad Pro ayrıca fotoğrafçılık ve artırılmış gerçeklik kullanım durumları için yükseltilmiş bir kamera sistemine sahip. Ön kamera artık 12 megapiksel ultra geniş lense sahip. FaceTime aramaları için, yeni ultra geniş kamera artık kişiyi odanın içinde hareket ederken çerçeve içinde tutmak için otomatik olarak geziniyor.

Liquid Retina XDR ekran, Apple Pro Display XDR’ın performansına benzer yüksek dinamik aralık sunar. İPad Pro, 1.000.000: 1 kontrast oranı ve 1600 nit tepe parlaklığı sağlayan yaklaşık 2500 yerel karartma bölgesine sahiptir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin