Apple, Parler Uygulamasını App Store’dan Kaldırdı

Apple, Parler Uygulamasını App Store’dan Kaldırdı

Apple, Parler Uygulamasını App Store’dan Kaldırdı

Apple, Parler Uygulamasını App Store’dan Kaldırdı

Apple, sosyal medya uygulamasının ABD Kongre Binası’na yapılan baskının öncesinde ve sonrasında şiddet çağrılarını teşvik ettiği suçlamalarının ardından Parler’ı App Store’dan kaldırdı.

 Cumartesi akşamı şirketten yapılan bir açıklama; “Her zaman farklı bakış açılarının App Store’da temsil edilmesini destekledik, ancak platformumuzda şiddet tehditlerine ve yasadışı faaliyetlere yer yok. Parler, insanların güvenliğine yönelik bu tehditlerin çoğalmasını önlemek için yeterli önlemleri almadı. Parler’ı bu sorunları çözene kadar App Store’dan askıya aldık ”diyor

Apple, Parler Uygulamasini App Store'dan Kaldirdi

Apple, ilk olarak BuzzFeed News tarafından bildirilen Cuma günü Parler’a, politikalarına aykırı içeriği kaldırmasını ve ilerleyen içeriği nasıl yöneteceğine dair bir plan sunmasını talep eden bir ültimatom yayınladı. Apple, Parler’ın değişiklikleri yapmak için 24 saati olduğunu, aksi takdirde App Store’dan kaldırılacağını söyledi.

Görünüşe göre, Parler bazı değişiklikler önermişti, ancak Apple’ın Parler’a gönderdiği bir açıklamaya göre, uygulamayı kaldırma konusundaki nihai kararının yanı sıra Apple bunların yeterli olmadığına karar verdi ve; “Parler’ın tehlikeli ve yasa dışı içeriğin yayılmasını denetlemek veya yayılmasını önlemek için uyguladığı süreçlerin yetersiz olduğunu” ve Parler’ın “etkili bir şekilde denetleme ve filtreleme yeteneğinizi gösterene kadar App Store’a geri dönmeyecek” dedi.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin