Avea ve TTNET Türk Telekom altında toplanıyor

Avea ve TTNET Türk Telekom altında toplanıyor

Avea ve TTNET Türk Telekom altında toplanıyor

Avea ve TTNET Türk Telekom altında toplanıyor

Telekomünikasyon sektörünün lideri olan, Avea ve TTNET’i bünyesinde barındıran Türk Telekom sürpriz bir kararla Avea ve TTNET Türk Telekom altında toplandı.

İletişim sektöründe Avea ve TTNET gibi köklü şirketlere sahip olan Türk Telekom artık tek bir çatı marka olan Türk Telekom altında toplanacak.

Tek Telekom Türk Telekom sloganı ile başlayan değişim konsepti hızlı bir şekilde uygulamaya geçmiş.

Mobil iletişim firması olan Avea’nın bu günden itibaren logosu değişecek ve Türk Telekom sitesi altında işlemler yapılacak. Şimdiden bir çok baz istasyonunda değişin isim kısa bir süre sonra Türk Telekom operatörü olarak telefonlarda görünebilecek.

Avea ve TTNET Türk Telekom altında toplandı_001

Yine aynı şekilde internet dağıtımında lider olan TTNET’de, Türk Telekom markası altında toplanacak ve TTNET ile ilgili işlemler Türk Telekom sitesi altında yapılabilecek.

İletişim tarihimizde önemli bir yere sahip olan Türk Telekom 1995 yılında PTT çatısından ayrılarak faaliyet göstermeye başlamış, 2001 yılında Aycell iştiraki ile mobil iletişim sektörüne girmişti.

2006 yılında TTNET iştirakini kuran şirket, yurt dışında da faaliyet gösteriyor. Türk Telekom’un yüzde 55 hissesi Oger Telekom’a 21 yıllığına devredilmişti. Yüzde 30 hissesi hazineye ait olan firmanın, yüzde 15 hissesi de borsada işlem görüyor.

Bu değişim hamlesi ile yeni bir vizyon ortaya Türk Telekom çok daha koordineli bir sistem oluşturacağa benziyor. Umarız bu değişimden Türk Telekom zararlı çıkmaz ve kullanıcılara çok daha iyi hizmet verebilir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin