Ana SayfaHaberAvegant Glyph...

Avegant Glyph Kulaklık VR Gözlük Konsepti

Ana SayfaHaberAvegant Glyph...

Avegant Glyph Kulaklık VR Gözlük Konsepti

Avegant Glyph Kulaklık VR Gözlük Konsepti

Avegant Glyph Kulaklık VR Gözlük Konsepti

Sanal gerçeklik ve VR gözlüklerin farklı konsept ve tasarıma sahip yeni ürünler ortaya çıkmaya devam ediyor.Avegant’ın Glyph adlı yeni kulaklığı,  VR gözlük olarak kullanılabilen ve olaya farklı bir bakış açısı ile bakarak geliştirilen hibrit bir cihaz.

Kickstarter projesi olarak çıkan ve istenilen bağışı toplayan sanal gözlük ilk ürünlerini CES 2015 fuarında görücüye çıkardı.Fuarda tanıtılan cihaz satışa çıkacak olan nihai sürüme en yakın olan cihaz olduğu ve seri üretime başlayarak müşterileri ile buluşmasına az kaldığı bildirilmekte.

Avegant Glyph Kulaklık VR Gözlük Konsepti 1

OLED veya LCD ekran yerine DLP (Dijital Işık İşleme) teknolojisi ile görüntüyü direkt olarak gözdeki retinaya yansıtarak çok daha keskin ve kaliteli görüntü oluşturuluyor. Uzun bir süredir olan bu teknoloji kulaklık ile birleştirilerek bir konsept olarak düşünülmemişti.

Kulaklık HTML girişi ile telefon, tablet, bilgisayar ve oyun konsolu gibi cihazlara bağlanarak kolaylıkla kullanılabiliyor.Kulaklığın üst tarafında bulunan DLP yansıtıcısı ile bir şey izlemek istediğimiz zaman kullanılıyor.Yalnızca kulaklık kullanırken üstteki çıkın her ne kadar garip görünse de en azından diğer VR gözlükler kadar garip gözükmüyor.

Şuanda 499 $ ile ön siparişe sunulmakta, Ocağın 15’inde 599 $ satışa sunulması bekleniyor.Bu fiyat hem Oculus Rift $350 hemde diğer VR gözlüklerden $200 pahalı olduğunu söyleyebiliriz.2015’de çıkacak olan cihazlar bu yarış daha da kızıştıracak gibi.Bakalım sanal gözlük yarışında kim galip gelecek.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin