Ana SayfaHaberBilgisayar...

Bilgisayar Tamircisi Twitter’a Dava Açtı

Bilgisayar Tamircisi Twitter’a Dava Açtı

Bilgisayar Tamircisi Twitter’a Dava Açtı

Bilgisayar Tamircisi Twitter’a Dava Açtı

New York Post hikayesinde adı geçen bilgisayar tamircisi, Twitter‘a içerik denetleme sistemlerinin, onu hacker olarak taradığını iddia ederek dava açıyor.

John Paul Mac Isaac, Delaware’de bilgisayar onarım şirketi olan The Mac Shop‘un sahibiydi. Ekim ayında New York Post, The Mac Shop’un Joe Biden’ın oğlu Hunter’a ait bir dizüstü bilgisayardan verileri kurtarmak için ödeme aldığını ve sabit sürücünün bir kopyasının olduğu iddia edilen e-postalar ve resimler yayınladığını bildirdi. Gönderinin kaynağı ve sonuçları tartışıldıktan sonra, Facebook ve Twitter makalenin erişimini kısıtladı ve Twitter, açıklama olarak “saldırıya uğramış materyalleri” yayınlama yasağına işaret etti.

Mac Isaac, Twitter‘ın bu kararı özellikle “Mac Isaac’in bir bilgisayar korsanı olduğunu dünyaya bildirmek” için verdiğini iddia ediyor. Twitter‘ın ılımlı kararının ardından işletmesinin tehditler ve olumsuz yorumlar almaya başladığını ve Twitter nedeniyle “artık bir bilgisayar korsanı olarak görüldüğünü” söylüyor.

Sosyal medya şirketlerine karşı açılan birçok davanın aksine, Mac Isaac, Twitter‘ın içeriği kaldırdığından şikâyet etmiyor. Temelde, iddiası Twitter’ın New York Post raporunun saldırıya uğramış materyallere dayandığını söylemesine ve dolayısıyla kötü niyetli bir şekilde onun bir bilgisayar korsanı olduğunu ima ettiğine dayanıyor.

Twitter, yetkisiz belge edinmeyi içerecek şekilde “bilgisayar korsanlığını” geniş bir şekilde tanımlar ve belirli bir kişiyi “bilgisayar korsanı” olarak adlandırmaz. Twitter‘ın bu incelemelerden neden sorumlu tutulacağı açık değil. Twitter ayrıca bir gün sonra, gönderinin, “saldırıya uğramış malzemeler” politikasını ihlal etmediğini açıkladı.

Mac Isaac yine de 500 milyon dolar ve Twitter‘dan düzeltme talep ediyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin