Ana SayfaHaberBilmeniz...

Bilmeniz Gereken 5 WhatsApp Güvenlik Özelliği

Bilmeniz Gereken 5 WhatsApp Güvenlik Özelliği

Bilmeniz Gereken 5 WhatsApp Güvenlik Özelliği

Bilmeniz Gereken 5 WhatsApp Güvenlik Özelliği

Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle WhatsApp, kadınların gizliliklerini mesajlaşma uygulamasında güvende tutmalarına yardımcı olabilecek bazı güvenlik özelliklerini paylaştı. Bu güvenlik özellikleri, tüm WhatsApp kullanıcıları için de yararlı olabilir.

WhatsApp, dünya çapında en popüler mesajlaşma uygulamasıdır ve bu da onu dolandırıcılık, çevrimiçi taciz ve benzeri durumlar için savunmasız bir platform haline getirir. Hevesli bir WhatsApp kullanıcısıysanız, bunlar bilmeniz gereken bazı güvenlik özellikleridir.

Kaybolan mesajlar

Bu özellik, mesajların yedi gün sonra otomatik olarak kaybolmasını sağlayacaktır. Bire bir sohbetlerde ve grup sohbetlerinde de kullanılabilir. Bire bir sohbetlerde, iki kişiden biri onu açabilir veya kapatabilir. Grup sohbetlerinde yalnızca yöneticiler bu özelliğe erişebilir.

WhatsApp Web güvenliği

WhatsApp artık hesaplarını bilgisayara bağladıklarında kullanıcıların parmak izini veya yüz kilidini açmayı gerektiriyor. WhatsApp Web veya masaüstü uygulamasında QR kodunu taramadan önce, kullanıcıların yüzlerini veya parmak izi kilidini kullanmaları gerekecektir.

İki adımlı doğrulama

Bu, WhatsApp hesabınızı güvende tutmak için önemli bir güvenlik özelliğidir. Bu özelliği açık olan kullanıcıların, WhatsApp hesaplarını sıfırlarken ve doğrularken altı basamaklı bir PIN eklemesi gerekecektir. Bu özellik, Ayarlar> Hesap> İki adımlı doğrulama> Etkinleştir’e gidilerek etkinleştirilebilir.

Engelleyin, kullanıcıları bildirin

WhatsApp, kullanıcıların uygulamadaki kişileri engellemesine izin verir, çünkü bunu yapmak diğer kişinin herhangi bir güncelleme görmesini engeller. Buna son görülme, çevrimiçi durum veya profil fotoğrafı dahildir. Ayrıca, engellenen kişilere gönderilen mesajlarda yalnızca bir onay işareti gösterilir. Yalnızca engellemenin dışında, kullanıcılar spam bildirebilir ve mesajı silebilir.

Parmak izi, yüz tanıma kilidi

WhatsApp hesabınız, iPhone’larda Dokunmatik Kimliğiniz ve Yüz Kimliğiniz ve Android telefonlarda parmak izi kilidiniz kullanılarak kilitlenebilir. Ayrıca, uygulamayı kapatır kapatmaz WhatsApp’ın sizi otomatik olarak uygulamadan kilitlemesi seçeneğini de seçebilirsiniz.

Grup sohbetleri

Bir WhatsApp grubuna herhangi birini eklemek kolaydır, ancak bunu önlemek istiyorsanız ayarları değiştirebilirsiniz. Herkesin sizi WhatsApp gruplarına eklemesine izin vermeyi seçebilirsiniz, bazı kullanıcılar dışında yalnızca kişileriniz olarak değiştirebilir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin