Ana SayfaHaberBisikletçiler İçin...

Bisikletçiler İçin Katlanabilir Kask EcoHelmet

Ana SayfaHaberBisikletçiler İçin...

Bisikletçiler İçin Katlanabilir Kask EcoHelmet

Bisikletçiler İçin Katlanabilir Kask EcoHelmet

Bisikletçiler İçin Katlanabilir Kask EcoHelmet

Bisikletçiler için katlanabilir kask projesi EcoHelmet yenilikçi ve kullanışlı yapısı ile Dyson ödülünü kazandı. Son derece çevre dostu olan EcoHelmet ayrıca uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor.

Torbasız elektrik süpürgesinin mucidi olarak tanıdığımız James Dyson, her sene yenilikçi aletlere kendi adını taşıyan Dyson ödülünü vererek onlara bir miktar yardımda bulunuyordu. Bu sene ise Dyson ödülüne bisikletçiler için katlanabilir kask projesi EcoHelmet’e layık görülmüş.

New York’lu tasarım öğrencisi Isis Shiffer tarafından geliştirilen proje aslında maddi ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş diyebiliriz. İlk önce paylaşım alanlarında satabilmek amacıyla bir kask tasarlamaya başlamış. Daha öncesinde okuduğu kolejde kaza laboratuvarında incelemelerde bulunan Isis buradan kazandığı bilgi ve tecrübeyle ilk prototipini yapıyor. 4 Pound’dan bir kaç yere sattıktan sonra Dyson yarışmasına duyuyor ve bu yarışmaya başvuruyor.

Tamamen geri dönüştürülebilir malzemeden üretilen kask bal peteği şeklinde (altıgen) yapıya sahip. Altıgen yapısı ile daha dayanıklı ve daha hafif olan kask kolayca taşınabilir. Ayrıca özel bir nano kaplama ile kaplanan EcoHelmet, yağmurda 3 saate kadar dayanabiliyor. (Kaskın kartondan ve plastikten imal edilmesinden dolayı)

James Dyson, EcoHelmet projesi için “EcoHelmet belirgin bir sorunu inanılmaz derecede zarif bir şekilde çözüyor.” demiş. Bisikletçiler için katlanabilir kask projesiyle toplam 30 000 Pound ödüle layık görülen Isis Shiffer, yaptığı projeyi ilerleyen süreçte geliştirerek daha iyi bir hale getireceğini söyledi.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin