BlackBerry Venice Video Önizlemesi Yayınlandı

BlackBerry Venice Video Önizlemesi Yayınlandı

BlackBerry Venice Video Önizlemesi Yayınlandı

BlackBerry Venice Video Önizlemesi Yayınlandı

BlackBerry’nin Android işletim sistemine sahip telefonun geçen gün resimleri sızdırılmıştı. Bugün ise BlackBerry Venice video ön izlenimi yayınlandı. Video da BlackBerry Venice’nin tasarımına ve arayüzüne değiniliyor.

BlackBerry’nin Android ve IOS işletim sistemlerine karşı BlackBeryy 10 işletim sisteminin gerek marketteki uygulamalar olarak gerek teknolojiler olarak oldukça geride kalmıştı. Uzun bir süredir Android telefon söylentilerinin ardından geçtiğimiz günlerde BlackBerry SEO’su “Android işletim sistemi yeterince güvenli olursa neden bir telefon yapmayalım” diye bir açıklama yapmıştı.

BlackBerry SEO’sunun dediği “Güvelik” konusu önemli zira BlackBerry genel olarak kurumsal bir telefon olması ile ön planda. Kurumsal bir telefonda güvenlik ise gerçekten büyük bir öneme sahip.

Android 5.0’a kadar devam eden ve çok büyük ve tehlikeli olan Stagefright açığı android 5.1 ile kapatılması, Android 6.0 ile yine irili ufaklı açıkların kapatıldığının açıklanması ile BlackBerry Android işletim sistemini güvenli olduğunu düşünmüş olacak ki BlackBerry Venice adında bir telefon üzerinde çalışıldığı söylentileri hızlı bir şekilde yayılmaya başladı.

Daha sonrasında BlackBerry Venice adında Android işletim sitemine sahip telefonun görselleri yayınlanmış daha sonrasında geçtiğimiz 4-5 gün önce de fotoğrafları sızdırılmıştı. Galaxy S6 edge olduğu gibi sağ ve sol tarafı kavisli olan telefon kızaklı bir klavyeye sahip.

Klavyenin BlackBerry telefonlarından alışık olduğumuz dokunmatik olduğunu ve menüler arasında geçiş, aşağı-yukarı çıkma gibi işlemleri çok rahat bir şekilde yerine getirebiliyor. Stock android arayüzüne çok yakın olan telefon Android 6.0 ile gelen uygulamalar menüsüne oldukça fazla benziyor.

Kesin olmamakla birlikte video da gösterilen bası yeni arayüz özellikleri Android 6.0’a çok benzediği görülüyor. Buda BlackBerry Venice’nin Android 6.0 Marshmallow ile gelebileceği olasılığını arttırıyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin