Ana SayfaHaberByteDance,...

ByteDance, TikTok’un Yapay Zekasını Satışa Sundu

ByteDance, TikTok’un Yapay Zekasını Satışa Sundu

ByteDance, TikTok’un Yapay Zekasını Satışa Sundu

ByteDance, TikTok’un Yapay Zekasını Satışa Sundu

Financial Times‘ın haberine göre, video paylaşım uygulaması TikTok‘un Pekin merkezli ana şirketi ByteDance, TikTok‘un yapay zekasını diğer şirketlere satmaya başladı. Şirketin BytePlus adında yeni bir bölümü var ve web sitesine göre müşteri listesinde ABD moda uygulaması Goat, Singapur seyahat sitesi WeGo, Endonezya alışveriş uygulaması Chilibeli ve Hindistan merkezli sosyal oyun platformu GamesApp bulunuyor.

TikTok‘un öneri algoritması, onu bu kadar popüler yapan şeyin büyük bir parçası. Esasen, uygulamayla etkileşim biçiminiz, size önereceği videoları etkiler. Şirket, geçen yıl bir blog yazısında ForYou beslemesinin belirli bir kullanıcıya hangi videoların sunulacağını nasıl belirlediğini açıkladı. Önerileri, hangi videoları beğendiğiniz, yorum paylaştığınız veya oluşturduğunuz dahil olmak üzere kullanıcı etkileşimlerine dayanmaktadır.

FT‘ye göre BytePlus, müşterilere öneri algoritmasına erişme ve bunu uygulamaları ve müşterileri için kişiselleştirme şansı sunuyor. BytePlus, web sitesine göre otomatik konuşma ve metin çevirisi ve gerçek zamanlı video efektlerinin yanı sıra veri analiz araçları da sunuyor.

Geçen bir buçuk yılda ByteDance ve TikTok, eski Başkan Trump’ın ABD uygulama mağazalarından Çin tabanlı uygulamaları engellemeye çalışan bir dizi yönetici emriyle hedef alınan Çin merkezli şirketler arasındaydı. Başkan Biden, yasakları kaldıran bir yürütme emrini Haziran ayında imzaladı. Trump yönetiminin baskısına rağmen, TikTok geçen yıl ABD’de aylık 100 milyon kullanıcıyı aştı.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin