Ana SayfaHaberÇakmak Gazıyla...

Çakmak Gazıyla Çalışan Şarj İstasyonu Kraftwerk

Ana SayfaHaberÇakmak Gazıyla...

Çakmak Gazıyla Çalışan Şarj İstasyonu Kraftwerk

Çakmak Gazıyla Çalışan Şarj İstasyonu Kraftwerk

Çakmak Gazıyla Çalışan Şarj İstasyonu Kraftwerk

Kraftwerk olarak isimlendiren cihaz mobil cihazların bataryalarını doldurabilmek için geliştirilen taşınabilir şarj cihazı.Çakmak gazı ile çalışması ile hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıracak cihaz hiçbir yere bağlı olmadığından sadece gaz doldurarak elektrik enerjisi üretiyor.

Kraftwerk; doğal gaz veya çakmak gazı doldurarak elektrik enerjisi üretebilen bir şarj istasyonu diyebiliriz.Cihazdan elektrik enerjisi vermesi için şarj olmasını beklemediğimizden dolayı içine gaz doldurunca çalışmaya başlıyor.

Cihaz herhangi bir şeye bağlı olmadığından her yerde ve her zaman kullanılabiliyor.Elektriğin olmadığı veya bir yere bağlı kalmak istemediğimiz durumlarda yalnızca çakmak gazı ile uzun bir süre elektronik aletlerimizi bir prize ihtiyaç duymadan şarj etmemizi sağlayacak.

Çakmak Gazıyla Çalışan Şarj İstasyonu Kraftwerk 2

Üreticinin yapıtı açıklamaya göre cihazın gazı tam dolu halde 11 adet iPhone 5s’i şarj edebilecek kapasitede olduğu yönünde.Bu da yaklaşık olarak 16.000-17.000 mAh kadar güç verebilen bir cihaz olduğunu çıkarabiliriz.Cihaz minimum 2 W (Watt), maksimum 10 W güç, 5 V (Volt) ve 2 A (Amper) çıkış verebiliyor.Firmanın verdiği bilgilere göre cihazın normal çalışma sıcaklığı -15°C/+55°C olara verilmiş.

Cihazın gazı dolu olmadığı durumdaki ağırlığı 160 g, tamamen gazla dolu haldeki ağırlığı ise 200 g olarak bildirilmekte. Kraftwerk 10 cm uzunluğa, 7.5 cm genişliğine ve 3 cm kalınlığa sahip.Sunduğu ağırlık ve boyutları ile pantolon cebinde taşımaya uygun  bir cihaz olmasa da bir çantada veya ceketimizin iç cebine koyarak taşıyabiliriz.

Cihaz bir  Kickstarter projesi olduğundan 500.000 $ bağış ile seri üretime geçilmesi planlanıyor.Şuanlık toplanması gereken miktar aşılmış durumda fakat bağış toplama işleminin bitmesine 50 gün kadar olduğundan isteyenler bağışta bulunabilirler.Ayrıca firma bağış yapanlar özel olarak bazı ayrıcalıklar da tanımakta.Bu projeyi görmek için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

Kraftwerk Kickstarter Projesi

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin