Çerçevesiz Ekranlı Meizu Pro 7 Geliyor

Çerçevesiz Ekranlı Meizu Pro 7 Geliyor

Çerçevesiz Ekranlı Meizu Pro 7 Geliyor

Çerçevesiz Ekranlı Meizu Pro 7 Geliyor

Geçtiğimiz ay Xiaomi, Mi Mix çerçevesiz telefonu ile çok büyük bir ilgi toplamıştı. Bu sefer de çerçevesiz ekranlı Meizu Pro 7 telefonu ortaya çıktı.

Çinliler son aylarda olay yaratacak telefonlar çıkarmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Xiaomi, %83.6 Ekran/Kasa oranına sahip Mi Mix telefonunu duyurmuştu. Çerçevesiz ekranı ile oldukça beğenilen Mi Mix, satışa çıktından sadece 10 saniye sonra tükenmişti.

Çerçevesiz Ekranlı Meizu Pro 7

Bu seferde başka bir Çin’li üretici Meizu, yine yüksek Ekran/Kasa oranlı Pro 7 telefonunu duyurmaya hazırlanıyor. Görsellerden de görebileceğiniz üzere Meizu Pro 7’nin ekranı kasaya Mi Mix’den bir hayli yüksel. Kasanın 4 tarafına da eşit uzaklıkta olan ekrandan kameraya yer kalmamış olacak ki telefonu üstüne, açılıp kapanabilen bir mekanizma olarak yerleştirilmiş.

cercevesiz-ekranli-meizu-pro-7

Ahize bulunmayan telefonda Ultrasonic ses iletim teknolojisine kullanılmış. Bu teknoloji ile sesin titreşimi ekran camına veriliyor ve ekran kulaya yakın bir yere değdirildiğinde ses dokulara, oradan da kulak gelerek ses duyuluyor. Ayrıca Qualcomm’un Ultrasonic parmak izi teknolojisiyle de parmak izi okuyucu ekran panelinin altına yerleştirilmiş. Yani hepimizin özlemini çektiği ekranın parmak izini algılaması gerçek olmuş diyebiliriz.

Sızdırılan bilgilere göre Meizu Pro 7, 5.62-inç 1080×2160 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED ekran ile gelecek. mCharge 4.0 hızlı şarj teknolojisi ile 40 dakikada bataryayı tamamen doldurabilen telefonun 6.5mm kalınlığa sahip olması bekleniyor.

Çerçevesiz Ekranlı Meizu Pro 7

Ön tarafta 8 MP, arka tarafta 16 Megapiksel kamera bulunan telefon 6 GB RAM‘e ve 64/128 GB dahili depolama alanına sahip olacak. Fiyatlar henüz kesin değil ancak yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre 64 GB‘lık model 396 dolardan, 128 GB‘lık model ise 454 dolardan satışa sunulacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin