Corning Gorilla Glass 4 Duyuruldu

Corning Gorilla Glass 4 Duyuruldu

Corning Gorilla Glass 4 Duyuruldu

Corning Gorilla Glass 4 Duyuruldu

Telefonlarda en çok kullandığımız bileşen olan ekranı her zaman itinayla koruruz.Kullanıcıların ekrana zarar gelmesin diye kullandıkları ekran koruyucu ve kılıfların yanı sıra üreticilerinde ekranları korumak için çeşitli camlar kullanırlar.En büyük ekran paneli koruyucularını üret Corning’de Gorilla Glass dediği camları ile ekranlarımızı koruyor.

Android piyasasında hemen hemen her telefonda yer alan Gorilla Glass camları yeni versiyonu Gorilla Glass 4 ile çitayı biraz daha yükseltmiş.Genel olarak daha da inceltilen ve dayanıklı hale getirilen koruyucu cam artık yüksek meblağlarla aldığımız cihazlarımızı çok daha iyi koruyacak.

Artık Çok Daha İnce

Gorilla Glass 3 de 0.7 mm olan incelik Gorilla Glass 4 de 0.4 mm ye kadar indirilmiş.Ekranı koruyan camların kalınlığı, ışığı kırmasında etkin rol oynadığından güneş altındaki ekran görünürlüğünü arttıracaktır.Dışarıda güneş ışığından dolayı ekranı görememe sıkıntısı bir nebze daha iyi hale getirilecektir.

Ayrıca telefonların incelik yarışı yaptığı bu dönemde telefonu kalınlaştıran bileşenlerin inceltilmesi gelecek olan telefonları da incelttiğini söyleyebiliriz.

Corning Gorilla Glass 4 Duyruldu1Corning Gorilla Glass 4 Duyruldu

 

Çizilmeye ve Darbelere Karşı

Yapılan düşürme testlerine ve firmanın yaptığı açıklamaya göre Gorilla Glass 4 darbelere karşı %80 daha dayanıklı.1 metre den, asfalt benzeri bir yüzeye yapılan düşürme testlerinden başarıyla çıkmayı başarmış.Çizilme testlerinde ise karşılaştırılan Gorilla Glass 3 ve Gorilla Glass 4’ün test sonuçlarına göre açık ara farkla Gorilla Glass 4 ipi göğüslüyor.

Hem inceltilen hemde güçlendiren yeni ekran koruyucu oldukça başarılı olmuş.2015’in ilk çeyreğinde akıllı telefon ve tabletlerde görmeye başlayacağımız Gorilla Glass 4’ün diğer cihazlarda nasıl performans göstereceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin