Donanım Bilgilerini Gösteren Uygulama CPU-Z

Donanım Bilgilerini Gösteren Uygulama CPU-Z

Donanım Bilgilerini Gösteren Uygulama CPU-Z

Donanım Bilgilerini Gösteren Uygulama CPU-Z

Telefon donanım bileşenlerinin özelliklerini gösteren uygulama, canlı olarak işlemci çekirdeklerinin frekansını, sensör bilgilerini ve sıcaklık durumu gibi bazı bilgileri de görebiliyoruz.Bilgisayarlarda sıkça kullandığımız uygulama akıllı cihazların donanım bileşenlerini artması ve mobil piyasanın büyümesi neticesinde IOS, Android ve WP işletim sistemli cihazlara da getirildi.

Telefonların işlemcisinin çekirdek sayısı, çalışma frekansı, Anlık olarak çekirdeklerin çalışma frekansı, nanometre si, GPU bilgisi, GPU çalışma frekansı, CPU Çalışması hakkında bilgi veriyor.İşlemcinin modeli ve revizyonuna kadar görebiliyoruz.Ayrıca güzel tasarımı ile işlemciyi üreten firmanın logosu da bulunmakta.

Sistem bilgilerini de öğrene bildiğimiz uygulamada, telefon modeli, yüklü olan ROM bilgisi, işletim sistemi versiyonu, OpenGL desteği, çekirdek mimarisi, ekran boyutu, ekran çözünürlüğü, RAM bilgisi, Anlık olarak RAM bilgisi, Anlık olarak ROM takibi yapılabilmekte.Uygulama ile cihazınızın rootlu olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.

Ayrıca sensörlerin ölçtüğü değerleri de anlık olarak görebiliyoruz.Telefonda bulunan batarya hakkında da bilgi veren uygulamada telefonun sıcaklığını da görmek mümkün.

google playe git

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin