Ana Sayfa Haber Dünyanın İlk...

Dünyanın İlk Projeksiyon Mouse ODİN

Ana Sayfa Haber Dünyanın İlk...

Dünyanın İlk Projeksiyon Mouse ODİN

Dünyanın İlk Projeksiyon Mouse ODİN

Dünyanın İlk Projeksiyon Mouse ODİN

ODİN Aurora, alışık olduğumuz mouse yapısından çok farklı bir yapıda.Dünyanın ilk lazer projeksiyonlu mouse olan ODİN oyun, iş ve her şey için günlük kullanıcı alışkanlıklarını yeniden tanımlıyor.Sezgisel ve kullanışlı olduğunu dile getiren firma, bilgisayar kullanımını çok daha rahat olacağını iddia ediyor.

İskandinav mitolojisinde esinlenerek tasarlanan projeksiyon mouse, ODİN tanrısı görünümüne benzetilmiş.Cihazdan çıkan lazer ışınları Efsanevi ODİN mızrağına benzeten firma lazerle çizilen mouse alnının da güç ve cesareti  yansıtan şekilde tasarlamış.

Dünyanın İlk Projeksiyon Mouse ODİN_1

Alışık olduğumuz klasik mouselarda özellikle uzun kullanıldığı zaman bileklerde ağrıya ve bazı eklem rahatsızlıklarına sebep oluyor.Her ne kadar firmalar mouselarını ortopedik tasarımlar yapmasına rağmen elin havada durması ve bilek ekleminin bu konumda çok fazla hareket ettirilmesi rahatsızlıkların oluşmasına neden oluyor.Projeksiyon Mouse ODİN herhangi bir cisim tutulmadığından düz bir konumda mouse hareket ettirildiğinden bilek ekleme hiç bir zorlanmaya maruz kalmıyor.

Çoklu hareketleri algılayabilen Projeksiyon Mouse ODİN, 8 cm x 8 cm geniş alanı ile kullanımı kolaylaştırıyor.ODİN parmağımız ile yaptığımız bir çok farklı hareket ile farklı işlemler yapabiliyor. Touchpad tasarımına benzer bir yapıda olan ODİN, üst tarafta sağ ve sol tık için kullanılan bir alan ve onun altında hareketleri algılayan geniş bir alan bulunuyor.Ayrıca 40 gram ağırlığı ve 4 cm x 5 cm boyutuyla da oldukça portatif olduğunu söyleyebilirim.

Dünyanın İlk Projeksiyon Mouse ODİN_1

Windows XP+ ve Mac OS işletim sistemlerinde çalışan  Projeksiyon Mouse ODİN, bilgisayarın USB portuna takılan bir kablo ile çalışıyor.Cihazda batarya bulunmaması ve kablodan enerji alması ODİN’nin kullanabilirliğini zorlaştırıyor.Ayrıca (Metal yeşil , parlak gümüş , kömür siyahı) gibi üç farklı renk seçeneği ile geliyor.

Heniz bir Kickstarter projesi olan ve bağış toplayan yapımcı guruba sizde destek vermek için bağış yapabilirsiniz.Bağış yapanlara ürünlerinden yollayan firma, hedeflediği bağışın 1/3’ünü tamamlayabilmiş.Sizde cihaza sahip olma (minimum 49 dolarlık bağış ile) ve bağışta bulunmak için aşağıda link tıklayıp proje hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Projeksiyon Mouse ODİN Kickstarter projesi

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin