E Mürekkep Ekranlı Telefon Yotaphone 2

E Mürekkep Ekranlı Telefon Yotaphone 2

E Mürekkep Ekranlı Telefon Yotaphone 2

E Mürekkep Ekranlı Telefon Yotaphone 2

Uzun süren geliştirmeler ile devam eden fakat bazı sıkıntılar yüzünden rafa kaldırılmak üzereyken Putin’in desteği ile tekrar hayat bulan Rusya’nın telefon projesi.Sunduğu donanım veya yazılımdan ziyada arkasında kullanılan E mürekkep ekranı ile fark yaratan geleceğin projesi olarak da görülüyor.

Telefonun arkasında kullanılan E mürekkep ekran günlük kullanımda oldukça işimize yarayacak bir bileşen.Peki E mürekkep ekran nedir?

Elektronik Mürekkepli ekranlar 2 film tabakası arasında, çapı yaklaşık bir insan saçı kadar olan milyon sayıdaki mikrokapsüllerden oluşmaktadır.Kapsüllerin içindeki “+” yüklü beyaz ve “-” yüklü siyah akışkanlar bulunur.Bunlar ekrana verilen “+” ve “-” elektrik yüküne göre üste çıkarak görünürler.Elektronik mürekkep ekranlar ile ilgili daha fazla bilgi için Buraya bakabilirsiniz.

E Mürekkep Ekranlı Telefon Yotaphone 2

Telefon 5.0 inç büyüklüğünde Full HD AMOLED bir ekrana sahip.Arka tarafında kapasitif dokunmatik e-mürekkep ekran ise 4.7 inç boyutunda ve 540×960 piksel çözünürlüğünde.Arka taraftaki ekran pil tasarrufu ve güneş altında iyi görünebildiğinden 2. bir ekran olarak kullanıcılarını memnun edecektir.Bildirimleri de görebildiğimiz e-mürekkep ekran hayatımızı oldukça kolaylaştıracaktır.

Cihazda 2.2 GHz hızında çalışan Snapdragon 800 işlemcisi mevcut.Geçen sene çıkan bir işlemcinin kullanmalarının nedeni olarak, yonga setini ucuza almaları veya maliyetini düşürmek amacı tahmin ediliyor.

2 GB RAM kullanılan telefonda 32 GB artırılamayan  dahili hafızaya ve 2500 mAh gücünde bataryaya sahip.Telefon kullanılan RAM ve ROM miktarı yeterliyken, micro-SD kart desteği olmaması kullanıcıları üzecektir.Kullanılan pilin kapasitesi ise 1 günü çıkartmaya yetecektir ancak arkadaki e-mürekkep ekranın 5 güne kadar kullanım süresi sunmasının avantajı ile 2-3 açık kalma sürelerini görebiliriz.

E Mürekkep Ekranlı Telefon Yotaphone 2 1

8 MP çözünürlüğünde arka kameraya ve 2.1 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip.Android 4.4 (KitKat) sürümü ile çıkacak olan telefon kısa bir süre sonra Android 5.0 (Lollipop) güncellemesini alacaktır.Ayrıca cihazda Bluetooth 4.0, NFC, GPS, GLONASS gibi özellikler de mevcut.

Yotaphone 2 modeli 500 Avro yaklaşık fiyat etiketi ile bu ay içerisinde 20 Avrupa ülkesinde satışa sunulması bekleniyor.Ayrıca gelecek yıl ise Asya kıtasına geçeceği düşünülüyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin