Ana Sayfa Haber Ekim Ayı...

Ekim Ayı Android Sürümlerinin Oranları

Ana Sayfa Haber Ekim Ayı...

Ekim Ayı Android Sürümlerinin Oranları

Ekim Ayı Android Sürümlerinin Oranları

Ekim Ayı Android Sürümlerinin Oranları

Android 6.0’ın nexus telefonlarına dağıtılmasından sonra ilk android oranları yayınlandı. Ekim Ayı Android Sürümlerinin Oranlarında artık Android 6.0 Marshmallow’u da görüyoruz.

Android 6.0‘ın Ekim ayı oranı %0.3 olarak görünüyor. Bu güncellemeyi ilk alan nexus cihazları olduğu ve daha diğer üreticiler Android 6.0 güncellemesini yayınlayamadıkları için oranın düşük olması oldukça normal.

Eylül ayı Android Lollipop sürümünde olan cihaz sayısı %23.5 iken Ekim ayında %25.6’a kadar yükseldiğini. Yaklaşık olarak %2.1 bir artış olan Android Lollipop’da bütün yükselişi Android 5.1 sürümünde olduğunu görüyoruz. (%2.1)

Diğer sürümlerde de yine 1-2 puanlık düşüşler yaşandı. Kitkat Eylül ayında %38.9’da iken Ekim ayında %37.8’a gerilemiş (%1.1 lük bir fark). JellyBean Eylül ayında %31.8’ken Ekim ayında %29’a gerilemiş (%2.8’lik bir fark).

Ice Cream Sandwich Eylül ayında %3.4’yken Eylül ayında %3.3’e gerilemiş (%0.1 lik bir fark). Gingerbread Eylül ayında %3.8 iken Ekim ayında bu oran değişmemiş.

Listede değişmeyen diğer bir Android sürümü de Froyo olmuş. %0.2 gibi oldukça az bir kullanıcısı olan Froyo uzun bir süredir %0.2’de duruyor.

En eski Android sürümü olan Froyo Google play üzerindeki uygulamaların sürümlerini yükseltmeye devam etmesi ile kullanıcı yüzdesi de düşecektir.

Yeni Android 6.0 heniz yeni yayınlandığı için listede yüzde olarak oldukça düşü. İlerleyen aylarda Android 6.0 Marshmallow’u da listede daha fazla ter tuttuğunu göreceğiz.

Diğer telefon üreticileri de en sonra android sürümünü telefonlarına vermek için canla başla çalışıyorlar.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin