En İyi 20 Android AR Oyunlar

En İyi 20 Android AR Oyunlar

En iyi 20 Android AR oyunları ve detaylarını derledik. AR teknolojisi ile geliştirilen yeni nesil mobil AR oyunlar, alışılmış dışında oyun deneyimi vadediyor. Alan derinliği ölçebilen sensörlerin ve kameraların gelişmesiyle AR teknolojisi yardımıyla artık gerçek dünyaya taşınıyor.

Oyunu zemine yansıtılması veya etrafa yayılması esasına dayanan AR oyunların sayısı şuan çok fazla değil. Ancak hem sensörlerin gelişmesi hem de AR oyun alt yapı yazılımlarının desteklenmesi ile her geçen gün sayısı artıyor. İlk olarak Pokemon GO oyunu ile farklı oynanış dinamiği sunan AR oyunlar, şuan için farklı oyun oynanış modellerine sahip.

AR Oyunlar

Aşağıdaki listede farklı türde olan AR oyunları, çoğunlukla yeni nesil telefonlar ile oynamaya elverişli. Zira alan derinliği ölçen sensörlerin olmaması, oyunların verimli çalışmamasına neden oluyor. Bundan dolayı eğer telefonunuzun güncel telefon değilse ar oyunları verimli oynama sorun yaşaya bilirsiniz. Ayrıca Android sürümü çok düşük olan telefonlara oyunlar yüklenme bilir.

1. Pokemon GO

Pokemon Go Ar oyununun oynanış, ekran görüntüleri

Haritada beliren pokemonları yakalama esasına dayalı oyunda çok fazla sokak gezmeniz ve takım savaşlarına katılmalık oyun yapısı var. Oyunun çıkışından beri uzun bir zaman geçmesine rağmen hayla ülkemizde marketten indirilemeyen oyunu VPN ile veya APK‘sını indirerek oyunu oynaya bilirsiniz. Oyun 95MB olup Android 5.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Pokemon Go indir

2. Ghosts ‘n Guns

Ghosts 'n Guns ar oyununun oynanış görseli, ekran görüntüleri

Hayaletlere ateş ederek oynadığınız oyunda alana saçılan hayaletleri etkisiz hale getirmeniz gerekiyor. AR Oyunlar içinde en basit ve eğlenceli olan oyun diyebiliriz. Oyunu 48MB olup Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Ghosts ‘n Guns AR indir

3. AR Ejderha

AR ejderha ar oyununun oyun için oynanış görseli

Bir çeşit evcil havyan yetişme oyunu olan AR Ejderha, yetiştirdiğiniz ejderhayı gerçek dünyada yetiştirmenizi sağlıyor. Oyunlar arasında sanal hayvan yetiştirmek yapısı ile ayrılıyor. Ar Oyunu 25MB olup Android 4.1 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

AR Ejderha indir

4. AR Sports Basketball AR Oyunlar

AR Sports Basketball Ar oyununun oynanış görseli, ekran görüntüleri

Bir tür basketbol oyunu olan AR Sports Basketball, bulunduğunuz her alanı basket potası koyarak atış yapmanıza olanak tanıyor. Basketbol oynayışını üst seviyeye taşıyan oyun diğer AR oyunları gibi rahat oynayışı olan bir yapım diyebiliriz. Oyunu 38MB olup Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

AR Sports Basketball indir

5. Park AR

Park AR AR oyununun tabletle oynanışı

Hepimizin hayatında mutlaka oynadığı araba park etme oyunu Park AR, zemin üzerinde park alanı kurarak oynana biliyor. Güzel düşünülmüş alanları ile AR oyunlarda farklı yere sahip bir oyun. Oyunu 45MB olup Android 2.2 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Park AR indir

6. The Walking Dead: Our World

The Walking Dead: Our World ar oyununun oyun içi görseli

Evden dışarı çıkarak zombileri avlamanızı isteyen oyun, haritada yaklaşan zombileri öldürerek oynanıyor. Hem efektleri hem de oynanışıyla diğer AR oyunları gibi gelişmiş özelliklere sahip. Oyun 97MB olup Android 5.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

The Walking Dead: Our World indir

7. AR Toys: Play Ground Sandbox

AR Toys ar oyununun oynanış görüntüsü, oyun içi ekran görüntüsü

Alana çeşitli engeller koyarak ara sürülebilen araba ar oyunu. Oldukça güzel hazırlanan oyunda tek başınıza oynayarak eğlenceli vakit geçire bilirsiniz. Yaklaşık 34MB büyüklükte olan oyun Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

AR Toys: Play Ground Sandbox indir

8. Brickscape

Brickscape ar oyununun oyun içi görseli ve ekran görüntüsü

3 boyutlu bulca türünde olan oyun, puzzle tarzı oyunlardan farklı olarak bulmacayı gerçek dünyada çözerek oynanıyor. Oyunlar arasında basit olmasına karşın oldukça kaliteli grafiklere sahip bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Oyunu 49MB olup çalışacak Android sürümü cihazdan cihaza değişiklik gösteriyor.

Brickscape indir

9. GhostBusters World

GhostBusters World ar oyununun tanıtım videosu oynanış görseli

Ghostbusters World, temel olarak hayaletlerin yakalandığı bir oyun. Farklı dünyası ve güzel atmosferi ile AR oyunları listemizde yerini alıyor. Oyunu 34MB olup Android 6.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

GhostBusters World indir

10. Jurassic World Alive

Jurassic World Alive ar oyununun oyun içi oynanışı ve ekran görüntüleri

Dinozor savaşlarının da bulunduğu oyunda, hangi dinozor nasıl savunma ve savaş taktikleri yaptığını da sanal gerçeklik ile ar oyunu yapısı ile öğrene bilirsiniz. Oyunlar içinde en yoğun uğraşılmış bir oyun olarak denemenizi tavsiye ederiz. Oyunu 488MB olup Android 4.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Jurassic World Alive indir

11. My Tamagotchi Forever

My Tamagotchi Forever ar oyununun oyun içi görseli, ekran görüntüsü, tanıtım videosu görseli

Sanal hayvan yetiştirme oyunu olan Tamagotchi Forever, seçtiğiniz hayvanı besleyerek onu yetiştiriyorsunuz. Canlı renklerle bezeli olan oyunu sanal hayvan yetiştirmeyi sevenlere tavsiye ederiz. Yaklaşık 98MB büyüklüğünde olan oyun Android 4.2 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

My Tamagotchi Forever indir

12. Father IO AR FPS

Father IO AR FPS ar oyununun tanıtım video oynanış görseli

FPS oyunu olan Father.IO AR, birkaç kişi ile haritada beliren kontrol noktalarını ele geçirme şekliyle oynanıyor. Tek başına oynanmayan oyunda birkaç arkadaşınızla toplanıp oynamanız gerekiyor. Oyunu markette 96MB  büyüklüğünde olup Android 4.4 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Father IO AR FPS indir

13. Table Zombies Augmented Reality

Table Zombies Augmented Reality ar oyununun tanıtım video oynanış görseli

Zemin üzerine kurulan oyun, belirli olan bölgede zombilerin işgalini engellemeniz gerekmekte. Çeşitli silah ve mühimmata sahip olduğunuz oyunda atış zamanlamanıza ve mühimmatınıza çok dikkat etmeniz gerekiyor. Oyunu yaklaşık 45MB olup, Android 2.3 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Table Zombies indir

14. Guns Royale

Guns Royale ar oyununun tanıtım videosu oynanış görseli

Guns Royale, bir yüzey üzerinde oyunu kurarak farklı alanlarda mücadele edilebilen savaş AR oyunu. Grafik olarak çok iyi olmasa da oynanış ve oyun kontrolü olarak bir çok oyundan daha iyi olduğunu söyleye biliriz. 90MB olan oyun, çalışacak Android sürümü cihazdan cihaza değişiklik gösteriyor.

Guns Royale indir

15. Laser Mazer

Laser Mazer ar oyununun tanıtım video oynanış görüntüsü

Farklı bir dinamiğe sahip olan oyunda alanın içinde doğuyorsunuz ve lazerlerden kaçarak istenilen bölgeye ulaşmaya çalışıyorsunuz. Oynanışı sistemiyle oyunlar arasında çok farklı kulvarda yer alan oyun 89MB olup Android 7.0 ve üzeri cihazlarda oynanabiliyor.

Laser Mazer AR/VR indir

16. KnightFall

KnightFall ar oyununun tanıtım video oynanış görseli, savunma ar oyunları

Evin içinde veya dışarıda yüzeyin üstünde oynanabilen oyun hepimizin alışık olduğu koridor savunma oyunu. Eski çağ savaş aletleri yer aldığı oyunda AR ile bu türde daha önce görmediğimiz bir oyun deneyimi vadediyor. Oyunu 37MB olup Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

KnightFall AR indir

17. ARrrrrgh

ARrrrrgh ar oyununun tanıtım videosu oynanış görseli, hazine bulma ar oyunlar

ARrrrrgh, verilen sandığı gömerek veya istenilen sandığı bularak oynanan bir tür define oyunu. Kısıtlı oynanış alanı olan ve hikayesiyle oyunlar arasında iddialı olmasa da eğlenceli vakit geçirtebiliyor. Oyunu 70MB olup Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

ARrrrrgh indir

18. Army of Robots

Army of Robots ar oyunun tanıtım videosu oynanış görseli, robot savaşı ar oyunlar

Eğlenceli yapıya sahip oyunda karşıda ki rakibin atışlarından kaçabilir ateş ederek oynanabiliyor. Oyunu 96MB olup Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Army of Robots indir

19. Slingshot Island ARCore

Slingshot Island ARCore ar oyununun oynanış görseli, tank ar oyunlar

Nesne etkileşiminin de bulunduğu oyunda bulunan binaları yıkarak rakibinize üstünlük sağlaya biliyorsunuz. Ücretli olmasına rağmen oyunlar arasında arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi yapımlardan arasında. 77MB büyüklüğünde olan oyun Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Slingshot Island ARCore indir

20. Nightenfell: Shared

Nightenfell: Shared ar oyununun tanıtım video oynanış görseli, sihirli AR oyunlar

Elinizde bulunan sihirli değnekle büyü yaptığınız oyun genel olarak savunma ar oyunu diyebiliriz. Ücretli olan Nightenfell, 65MB büyüklüğü sahip oyun Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Nightenfell: Shared AR indir

11 YORUM

  1. Aradığım AR oyunu buldum. Teşekkür ederim. Diğerlerine göre daha düzel ve özelin hazırlanmış. Ellerinize sağlık.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin