Ana Sayfa Rehberler En Seçkin 20...

En Seçkin 20 Android AR Oyunları

En Seçkin 20 Android AR Oyunları

Listemizde şuana kadar en iyi Android AR oyunları bir araya getirdik. AR teknolojisi ile geliştirilen yeni nesil mobil AR oyunlar, alışılmış dışında bir oyun deneyimi vadediyor. Alan derinliği ölçebilen sensörlerin ve kameraların gelişmesiyle birlikte oyunlar AR yardımıyla artık gerçek dünyaya taşınıyor.

AR Oyunları

Oyunu bir zemini yansıtılması veya etrafa yayılması esasına dayanan AR oyunların sayısı şuan çok fazla değil. Ancak hem sensörlerin gelişmesi hem de oyun alt yapı yazılımlarının desteklenmesi ile her geçen gün sayısı artıyor. İlk olarak Pokemon GO ile farklı bir oynanış dinamiği sunan AR oyunlar, şuan için farklı oynanış modellerine sahip.

Aşağıdaki listede birbirinden farklı türde olan AR oyunları, çoğunlukla yeni nesil telefonlar ile oynamaya elverişli. Zira alan derinliği ölçen sensörlerin olmaması, oyunların verimli çalışmamasına neden oluyor. Bundan dolayı eğer telefonunuzun güncel bir telefon değilse oyunları verimli oynama sorun yaşaya bilirsiniz. Ayrıca Android sürümü çok düşük olan telefonlara oyunlar yüklenme bilir.

Pokemon GO

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun, pokemon go ar younları

İlk çıktığı günden itibaren dikkatleri üzerine çeken ve evden dışarı çıkıp oynanabilen yapısı ile büyük heyecan yaratan oyun şuan bile büyük bir kitle tarafından oynanıyor. Haritada beliren pokemonları yakalama esasına dayalı oyunda çok fazla sokak gezmeniz ve takım savaşlarına katılmanız gerekli. Çıkışından beri uzun bir zaman geçmesine rağmen hayla ülkemizde marketten indirilemeyen oyunu VPN ile veya APK‘sını indirerek oynaya bilirsiniz. Oyun 95MB olup Android 5.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Pokemon Go İndir

 

Ghosts ‘n Guns

AR Oyunlar hayalet

Hayaletlere ateş ederek oynadığınız oyunda alana saçılan hayaletleri etkisiz hale getirmeniz gerekiyor. Farklı özelliklere sahip olan hayaletleri öldürürken size zarar vermesin diye kaçabiliyor veya kaçan hayaletleri kovalaya biliyorsunuz. AR Oyunlar içinde en basit ve eğlenceli olan oyun diyebiliriz. Oyun 48MB olup Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Ghosts ‘n Guns AR İndir

 

AR Ejderha

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Bir çeşit evcil havyan yetişme oyunu olan AR Ejderha, yetiştirdiğiniz ejderhayı, AR sayesinde gerçek dünyaya yetiştirmenizi sağlıyor. Yemek, antreman, oyun, hikaye ve uyku zamanı olan ejderhalar büyüdükçe gerçekleşen değişimleri gözlemleye biliyorsunuz. Arttırılmış gerçeklik ile daha fazla yakınlık verebilen evcil hayvan listedeki oyunlar içinde en iyilerinden biri. Oyun 25MB olup Android 4.1 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

AR Ejderha İndir

 

AR Sports Basketball

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Bir tür basketbol oyunu olan AR Sports Basketball, bulunduğunuz her alanı basket potası koyarak atış yapmanıza olanak tanıyor. Basket potasını boyutunu istediğiniz gibi ayarlaya bildiğiniz oyun, eğlenceli olduğu gibi atış hissiyatı da çok iyi. Basketbol oynayışını üst seviyeye taşıyan oyun diğer AR oyunlar gibi rahat oynayışı olan bir yapım diyebiliriz. Oyun 38MB olup Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

AR Sports Basketball İndir

 

Park AR – Artırılmış Gerçeklik

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Hepimizin hayatında mutlaka bir defa oynadığı araba park etme oyunların biri olan Park AR, zemin üzerinde bir park alanı kurarak oynana biliyor. Farklı bölümlerde ki zorluk seviyeleri bulunan oyunda arabanın dönme ve park etme dinamiğini öğrenmenizi sağlayabilir. Güzel düşünülmüş alanları ile AR oyunlarında farklı bir yere sahip. Oyun 45MB olup Android 2.2 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Park AR İndir

 

The Walking Dead: Our World

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Evden dışarı çıkarak zombileri avlamanızı isteyen oyun, haritada yaklaşan zombileri öldürerek oynanıyor. Hem efektleri hem de oynanışıyla diğer AR oyunları gibi gelişmiş özelliklere sahip. Gezerken size zombilerin belirdiğini bildiren oyunu yanınızdakiler ile de oynaya biliyorsunuz. Oyun 97MB olup Android 5.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

The Walking Dead: Our World İndir

 

AR Toys: Play Ground Sandbox

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Bir alana çeşitli engeller koyabildiğiniz oyunda istediğiniz gibi araba sürebilir veya polis araçlarından kaçarak oynaya bilirsiniz. Oldukça güzel hazırlanan oyunda tek başınıza eğlenceli vakit geçire bilirsiniz. Yaklaşık 34MB büyüklükte olan oyun Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

AR Toys: Play Ground Sandbox İndir

 

Brickscape

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

3 boyutlu bulca türünde olan oyun, hali hazırda mobil marketlerde var olan puzzle tarzı oyunlardan farklı olarak bulmacayı gerçek dünyada çözdürüyor. Oyun farklı renkte olan dikdörtgeni kare alandan dışarı çıkarmak için diğer dikdörtgenlerin yerini değiştirerek oynanıyor. AR oyunlar arasında basit olmasına karşın oldukça kaliteli grafiklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Oyun 49MB olup çalışacak Android sürümü cihazdan cihaza değişiklik gösteriyor.

Brickscape İndir

 

GhostBusters World

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Serisinin bir oyunu olan Ghostbusters World, temel olarak hayaletlerin yakalandığı bir evren yaratıyor. Eğer serinin hayranı iseniz ve hayalet koleksiyonu yapmak istiyorsanız mutlaka oyunu denemenizi tavsiye ederiz. Farklı dünyası ve güzel atmosferi ile AR oyunları listemizde yerini alıyor. Oyun 34MB olup Android 6.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

GhostBusters World İndir

 

Jurassic World Alive

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Jurassic World filmi ile çıkış yapan Jurassic World Alive, oldukça güzel grafiklere sahip. Daha önce duyduğunuz ama adını veya tipini bilmediğiniz dinozorları tanırken onları yakalayarak detaylı olarak inceleye biliyorsunuz. Dinozor savaşlarının da bulunduğu oyunda, hangi dinozor nasıl savunma ve savaş taktikleri yaptığını da sanal gerçeklik ile öğrene bilirsiniz. AR oyunlar içinde en yoğun uğraşılmış bir oyun olarak denemenizi tavsiye ederiz. Oyun 488MB olup Android 4.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Jurassic World Alive İndir

 

My Tamagotchi Forever

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Sanal hayvan yetiştirme oyunu olan Tamagotchi Forever, seçtiğiniz hayvanı besleyerek onu yetiştiriyorsunuz. Sanal hayvanın uyku, tuvalet ve yemek ihtiyaçlarını görerek büyüttüğünüz oyunda siz de seviye atlayarak gelişiyorsunuz. Canlı renklerle bezeli olan oyunu sanal hayvan yetiştirmeyi sevenlere tavsiye ederiz. Yaklaşık 98MB büyüklüğünde olan My Tamagotchi Forever Android 4.2 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

My Tamagotchi Forever İndir

 

Father IO AR FPS

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Bir tür FPS oyunu olan Father.IO AR, birkaç kişi ile haritada beliren kontrol noktalarını ele geçirme ve rakibi saf dışı bırakma prensibi ile oynanıyor. Tek başına oynanmayan oyunda birkaç arkadaşınızla bir araya gelmeniz gerekiyor. Oyun markette 96MB  büyüklüğünde olup Android 4.4 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Father IO AR FPS İndir

 

Table Zombies Augmented Reality

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Bir zemin üzerine kurulan oyun, belirli olan bölgede zombilerin işgalini engellemeniz gerekmekte. Çeşitli silah ve mühimmata sahip olduğunuz oyunda atış zamanlamanıza ve mühimmatınıza çok dikkat etmeniz gerekiyor. Oyun yaklaşık 45MB olup, Android 2.3 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Table Zombies İndir

 

Guns Royale

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Bir savaş oyunu olan Guns Royale, bir yüzey üzerinde oyunu kurarak farklı alanlarda mücadele edilebilen bir oyun. Grafik olarak çok iyi olmasa da oynanış ve oyun kontrolü olarak bir çok oyundan daha iyi olduğunu söyleye biliriz. 90MB olan oyun, çalışacak Android sürümü cihazdan cihaza değişiklik gösteriyor.

Guns Royale İndir

 

Laser Mazer

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Farklı bir dinamiğe sahip olan oyunda bir alanın içinde doğuyorsunuz ve lazerlerden kaçarak istenilen bölgeye ulaşmaya çalışıyorsunuz. Normalde çok geniş bir alanda oynanması gereken oyun içinde bulunan durdurma sistemi sayesinde konumunuzu değiştirerek dar alanlarda da oynamanıza imkan tanıyor. Oynanışı sistemiyle ar oyunlar arasında çok farklı bir kulvarda yer alan oyun 89MB olup Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Laser Mazer AR/VR İndir

 

KnightFall

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Evin içinde veya dışarıda bir yüzeyin üstünde oynanabilen KnightFall AR, hepimizin alışık olduğu bir koridor savunma oyunu. Eski çağ savaş aletleri yer aldığı oyunda AR ile bu türde daha önce görmediğimiz bir oyun deneyimi vadediyor. Özellikle savaşı 360 derece olarak izleme özelliği ile oldukça keyifli bir deneyim sunuyor. Oyun 37MB olup Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

KnightFall AR İndir

 

ARrrrrgh

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

ARrrrrgh, verilen sandığı gömerek veya istenilen sandığı bularak oynanan bir tür define oyunu. Biraz sade bir oynanışı olsa da toprak kazma efektinin oldukça güzel tasarlanmış. Kısıtlı bir oynanış alanı olan ve hikayesiyle AR oyunları arasında iddialı olmasa da eğlenceli vakit geçirtebiliyor. Oyun 70MB olup Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

ARrrrrgh İndir

 

Army of Robots

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Bir tür robot savaşı olan Army of Robots, ekranda beliren robotları patlayarak oynanıyor. Eğlenceli bir yapıda tasarlanan oyunda karşıda ki rakibin atışlarından kaçabilir veya daha rahat ateş edebileceğiniz bir yere konuşlana bilirsiniz. Oyun 96MB olup Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Army of Robots İndir

 

Slingshot Island ARCore

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz sıralı savaş oyunu Slingshot Island ARCore, bir zemin üzerine kurulu bir bölgede en son tank kalana kadar savaşarak oynanabiliyor. Nesne etkileşiminin de bulunduğu oyunda bulunan binaları yıkarak rakibinize üstünlük sağlaya biliyorsunuz. Ücretli olmasına rağmen AR oyunlarında arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi yapımlardan biri. 77MB büyüklüğünde olan oyun Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Slingshot Island ARCore İndir

 

Nightenfell: Shared

AR Oyunlar, AR Oyunları, AR oyun

Farklı bir evrene sahip olan Nightenfell, elinizde ki sihirli değnekle belirlene bir alanı veya kişileri korumanız isteniyor. Elinizde bulunan sihirli değnekle büyü yaptığınız oyun genel olarak bir tür savunma oyunu diyebiliriz. Ücretli olan Nightenfell, 65MB büyüklüğü sahip olup Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor.

Nightenfell: Shared AR İndir

9 YORUM

  1. Aradığım AR oyunu buldum. Teşekkür ederim. Diğerlerine göre daha düzel ve özelin hazırlanmış. Ellerinize sağlık.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin