Ana Sayfa Haber En Yaratıcı 10 Konsept Telefon
Ana Sayfa Haber En Yaratıcı...
Ana Sayfa Haber En Yaratıcı...

En Yaratıcı 10 Konsept Telefon

Haberleşmenin hayatımızın önemli bir parçası haline geldiği günümüzde, cep telefonları da olmazsa olmazlarımız oldu. Bugün sizler için En Yaratıcı 10 Konsept Telefon ve onlarla ilgili yorumlarımızı paylaşacağız.

Her bir kaç yılda bir telefon değiştirip yeni çıkan teknolojiler deneyimlemek, kendimizi özel hissetmek, daha iyisine sahip olmak istiyoruz. Ancak hemen hemen bütün üreticiler böylesi bir aç gözlülüğe karşı teknolojiyi yavaşlatarak veya yaratıcı çözümler getirmeyerek kullanıcıları ufak değişiklilere tav etmeye çalışıyor. Lafı fazla uzatmadan hayal gücü yüksek tasarımcılar tarafında hazırlanan En Yaratıcı 10 Konsept Telefon’u inceleyelim.

1- Yelpaze Telefon/Tablet

Alışık olduğumuz telefon/tabletlerden oldukça uzak olan yelpaze şeklinde tasarlanan bu cihaz gerçekten çok farklı bir çalışma olmuş. Esnek ekranların üretildiği günümüzde bunu sert kasa ile birleştirilemediği için kullanılmadığı biliyor. Ancak böylesi cihazlarla birleştirilen esnek ekranlar ile belkide gelecekteki telefonların atası yapılabilir.

yelpaze-telefon-tablet

 

2- Çift Taraflı Oval Telefon

Motorola konseptli Çift taraflı oval telefon, bir pırlanta havasında olmuş. Bir konsept çalışması da olsa telefonun olmazsa olmazlarından olan kamerayı telefonda göremiyoruz. Eğer bu telefon günümüz teknolojisine uyarlanıp çıkartılırsa ve fiyat tarafında da biraz muhafazakar davranılırsa bir çok kişi iPhone yerine bu telefonu almak için sıraya girebilir.

cift-tarafli-oval-telefon

 

3- Katlanabilen Telefonlar

Bir kaç katlanabilir telefonu alt alta görüyoruz. İkiye katlanabilen telefonlara artık aşınayız. Başta Lenovo olmak üzere bir çok firma 2’ye katlanabilen telefonların prototipini yaptığını biliyoruz. Yakın bir zamanda da son kullanıcı için hazırlanmış bir cihaz göreceğiz.

katlanabilen-telefonlar_01 katlanabilen-telefonlar_02 katlanabilen-telefonlar_03 katlanabilen-telefonlar_04 katlanabilen-telefonlar_05

 

4- Esnek Ekranlı Telefon

Son dönemde gördüğüm, yapılabilitesi yüksek bir telefon konsepti. Günlük ve taşıma esnasında telefonu aşağı çekerek küçültebilir, veye yukarı çekerek görselleri daha iyi görüntüleyebilirsiniz.

esnek-ekranli-telefon_01 esnek-ekranli-telefon_02

 

5- Rulo Telefon/Tablet

Yine esnek ekranlı bir cihaz. Rulo şeklinde telefon/tabletin kullanım kolaylığı biraz tartışılır ancak güzel düşünülmüş ve yapılabilitesi yüksek cihaz olduğunu düşünüyorum.

rulo-telefon-tablet_02 rulo-telefon-tablet_01

 

6- Sağ El Odaklı Telefon

Telefonun sağ el kullanımına odakla yapılan bu cihaz, Nokia’nın windows işletim sistemi üzerinden çizilmiş. Belki taşıma konusunda biraz sıkıntı çıkartabilir ancak gerçekten kullanması zevkli bir telefonmuş gibi görünüyor.

sag-el-odakli-telefon_01 sag-el-odakli-telefon_02 sag-el-odakli-telefon_03

 

7- Bileklik Telefon Konsepti

Yine bir çok firmanın bileklik telefon yapmaya çalıştığını biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde Lenovo bir prototip göstermiş ve 2017 sonu gibi son kullanıcıya çıkmak için hazır veya en yakın seviyede bir cihazın da sözünü vermişti. Kullanım kolaylığı ve verimliliği nasıl olur bilinmiyor ancak saat ve telefonu birleştiren bu konseptin çok tutulacağını düşünüyoruz.

bileklik-telefon-konsepti_01 bileklik-telefon-konsepti_02 bileklik-telefon-konsepti_03 bileklik-telefon-konsepti_04 bileklik-telefon-konsepti_05

 

8- Tasarımı Mükemmel Aptal Telefonlar

Bütün telefon üreticileri akıllı telefonun kullanıcıya albenili geldiği ve çok büyük kar ettiği şu zamanda aptal telefonlarında elini eteğini çekmiş durumda. Ancak güvenliğine önem veren, dokunmatik ekran kullanamayan, sadece konuşmak için telefon alan o kadar çok insan var ki. Aptal telefon kullamak isteyen ve üst seviye hissini deneyimlemek isteyen kullanıcılara özel bir tasarım.

tasarimi-mukemmel-aptal-telefonlar_01 tasarimi-mukemmel-aptal-telefonlar_02

 

9- Ekranı Dönebilen Telefon Konsepti

Dik konumda olan telefonu ileri çekim yatay konuma almak güzel görünebilir. Ancak resimde görünen şekildeki telefonlar pek de mantıklı değil. Üst ekran hem daya yassı hem de 4/3 boyutlarında olmalı ki ekran çevrildiğinde bir işe yarasın.

donebilen-ekranli-telefon-konsepti

 

10- Manyetik İkinci Ekranlı Telefon

Motorola ve LG’den gördüğümüz modüler telefon konseptine daha farklı bir bakış açısı ile bakan bu tasarım ile telefonu ekstradan 2. bir ekran ve belki batarya eklenebiliyor. Manyetik olarak birbirine sıkıca tutan bu tasarım ile ihtiyacımız olmadığı zaman 2. ekranı çıkartıp telefonu telefonu yalnız başına da kullanabiliyoruz.

manyetik-ikinci-ekranli-telefon_01 manyetik-ikinci-ekranli-telefon_02 manyetik-ikinci-ekranli-telefon_03

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin