Ana Sayfa Haber Eylül Ayının...

Eylül Ayının Android Sürüm Sonuçları

Ana Sayfa Haber Eylül Ayının...

Eylül Ayının Android Sürüm Sonuçları

Eylül Ayının Android Sürüm Sonuçları

Eylül Ayının Android Sürüm Sonuçları

Eylül Ayının Android Sürüm Sonuçları Android 6.0 lansmanından sonra bütün üreticiler bir an önce Android 5 sürümlerine telefonlarını geçirmeye başladı. Eylül Ayının Android Sürüm Sonuçları'na göre Android Lollipop sürümüne geçiş hızlanmışa benziyor. Ağustos ayı Android Lollipop sürümünde olan Android cihaz sayısı %21 iken Eylül ayında %23.5'a kadar ilerledi. Yaklaşık olarak %2.5 artış olan Android 5 sürümünde artışı android 5.1 sürümleri sağladı (%2.8). Diğer sürümlerde de yine 1-2 puanlık düşüşler yaşandı. Kitkat Ağustos ayında %39.2'yken Eylül ayında %38.9'a gerilemiş (%0.3 lük bir fark). JellyBean Ağustos ayında %31.8'ken Eylül ayında %30.2'ye gerilemiş (%1.6'lık bir fark).Eylül Ayının Android Sürüm Sonuçları'na göre Android Lollipop sürümüne geçiş hızlanmışa benziyor.

Android 6.0 lansmanından sonra bütün üreticiler bir an önce Android 5 sürümlerine telefonlarını geçirmeye başladı. Eylül Ayının Android Sürüm Sonuçları’na göre Android Lollipop sürümüne geçiş hızlanmışa benziyor.

Ağustos ayı Android Lollipop sürümünde olan Android cihaz sayısı %21 iken Eylül ayında %23.5’a kadar ilerledi. Yaklaşık olarak %2.5 artış olan Android 5 sürümünde artışı android 5.1 sürümleri sağladı (%2.8).

Diğer sürümlerde de yine 1-2 puanlık düşüşler yaşandı. Kitkat Ağustos ayında %39.2’yken Eylül ayında %38.9’a gerilemiş (%0.3 lük bir fark). JellyBean Ağustos ayında %31.8’ken Eylül ayında %30.2’ye gerilemiş (%1.6’lık bir fark).

Ice Cream Sandwich Ağustos ayında %3.7’yken Eylül ayında %3.4’e gerilemiş (%0.3 lük bir fark). Gingerbread Ağustos ayında %4.1’ken Eylül ayında %3.8’e gerilemiş (%0,3’lık bir fark).

Listede değişmeyen tek Android sürümü ise Froyo olmuş. %0.2 gibi oldukça az bir kullanıcısı olan Froyo uzun bir süredir %0.2’de duruyor.

En eski Android sürümü olan Froyo Google play üzerindeki uygulamaların sürümlerini yükseltmeye devam etmesi ile kullanıcı yüzdesi de düşecektir.

Yeni Android 6.0 heniz yeni yayınlandığı için listede yer almazken, Ekim ayının Ayının Android Sürüm Sonuçları açıklandığından çok yüksek ihtimalle Android 6.0’ı da tabloda göreceğiz. Tabi ki çok az bir yüzdeli oranla.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin