Ana SayfaHaberFacebook,...

Facebook, Android ve iOS İçin Kronolojik Sıralama Getirdi

Facebook, Android ve iOS İçin Kronolojik Sıralama Getirdi

Facebook, Android ve iOS İçin Kronolojik Sıralama Getirdi

Facebook, Android ve iOS İçin Kronolojik Sıralama Getirdi

Facebook bugün, önümüzdeki haftalarda iOS ve Android kullanıcılarına sunulacak olan Haber Kaynağında bazı önemli değişiklikleri duyurdu. Paylaştıklarınızı kontrol etme yeteneği, Özet akışınızda her gönderi yaptığınızda, uygulama kimlerin yorum yapabileceğini, arkadaşlar veya profiller ve bahsettiğiniz sayfalarda bu özelliğe dahil ediyor.

Haber Kaynağının amacı, sizi sizin için en önemli olan şeylere bağlamaktır: hayatınızdaki insanlar, ilginç içerik ve çevrenizdeki dünya. Eklediğiniz arkadaşlar, beğendiğiniz Sayfalar, katıldığınız gruplar ve etkileşimde bulunduğunuz şeyler, Haber Kaynağınızın herhangi bir günde nasıl göründüğünü şekillendirir.

Şirket ayrıca gördüklerinizi kontrol etmeyi de kolaylaştırıyor. “Favoriler” e dahil edilecek en fazla 30 arkadaş ve sayfa seçildiğinde, gönderileri sıralı Haber Beslemesinde daha yüksek görünecek ve ayrıca ayrı bir filtre olarak görüntülenecektir. Facebook, Sık Kullanılanları sık kullanan kişilerin, Haber Kaynağının üst kısmındaki yeni bir menü olan Besleme Filtresi Çubuğundan erişebileceğini söylüyor.

Besleme Filtresi Çubuğunda, kronolojik bir zaman çizelgesi için yeni bir seçenek de olacak:

Besleme Filtresi Çubuğu, En Yeniye de daha kolay erişim sunarak, algoritmik olarak sıralanmış bir Haber Kaynağı ile en yeni gönderiler en başta olmak üzere kronolojik olarak sıralanmış bir besleme arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır.

Facebook ayrıca Haber Kaynağında önerilen gönderileri neden gördüğünüzü anlamanıza da yardımcı olacaktır.

Bugün, “Bunu neden görüyorum?” Seçeneğini genişleterek Haber Kaynağı’nda önerdiğimiz içerikle ilgili daha fazla bağlam sağlıyoruz. Bu, takip ettiğiniz arkadaşlarınızdan, Sayfalardan ve Gruplardan gelen yayınların yanı sıra size önerdiğimiz bazı gönderilere dokunabileceğiniz ve bunların neden Haber Kaynağınızda göründükleri hakkında daha fazla bağlam elde edebileceğiniz anlamına gelir.

Haber Kaynağında önerilen gönderileri etkileyen faktörlerden bazıları şunlardır:

  • İlgili katılım: Gönderiyle etkileşimde bulunan diğer kişiler de daha önce sizinle aynı grup, sayfa veya gönderi ile etkileşim kurduysa, sizin için bir gönderi önerilebilir.
  • İlgili konular: Yakın zamanda Facebook’ta belirli bir konuyla etkileşime girdiyseniz, o konuyla ilgili başka gönderiler önerebilir.
  • Konum: Nerede olduğunuza ve yakınınızdaki insanların Facebook’ta hangi kişilerle etkileşimde bulunduğuna bağlı olarak önerilen bir gönderi görebilirsiniz.

Değişiklikler Facebook‘un ne önerdiğini anlamanızı kolaylaştıracak olsa da bu, bir şeyleri önermeyi tamamen bırakacağı anlamına gelmez. Bu özellikler zaten Android kullanıcıları için mevcuttur ve önümüzdeki haftalarda iOS kullanıcıları için görünecektir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin