Ana SayfaHaberFacebook'a...

Facebook’a Clubhouse Benzeri Sesli Sohbet Özelliği Geliyor

Facebook’a Clubhouse Benzeri Sesli Sohbet Özelliği Geliyor

Facebook’a Clubhouse Benzeri Sesli Sohbet Özelliği Geliyor

Facebook’a Clubhouse Benzeri Sesli Sohbet Özelliği Geliyor

Facebook, Clubhouse benzeri sesli sohbet odalar özelliğini piyasaya sürmeyi planlıyor. Kullanıcıların arkadaşlarıyla özel bir ses odası başlatmasına izin verecek bir özelliği test ettiği tespit edildi. Bu, büyük olasılıkla Facebook‘un geçen yıl başlattığı Messenger Odalarının bir parçası olacak.

Geliştirici Alessandro Paluzzi (Bugün Sosyal Medya aracılığıyla) tarafından yayınlanan bir ekran görüntüsünde, “Odalar” için üç seçenek vardır. Bunlardan biri, kullanıcıların arkadaşlarıyla özel bir ses odası başlatabilecekleri sestir. Canlı ses için dinleyicilere yalnızca ses içeren bir oda yayınlamak olan başka bir seçenek daha var. Bu aynı zamanda Facebook‘un Clubhouse benzeri deneyinin başka bir parçası gibi görünüyor. Yeni ses odaları özelliği şu anda test aşamasındadır ve tüm kullanıcılar için resmi olarak ne zaman başlayacağı konusunda herhangi bir bilgi yoktur.

 

Bloomberg geçen ay Facebook‘un sesli sohbet ürününü Messenger Rooms ile birleştireceğini bildirdi. Burada, kullanıcılar bir görüntülü sohbet odası başlatabilir ve insanları katılmaya davet edebilir. Bu, Zoom‘un bir rakibi olarak görülmüştür. Aynısı şu anda en popüler sosyal ağ uygulamalarından biri olan Clubhouse için de geçerli olabilir.

Clubhouse hala davet tabanlıdır ve yalnızca iOS‘ta çalışmakta olan bir Android sürümü ile kullanılabilir. Uygulama, lansmanından sonraki bir yıl içinde 13 milyon indirmeye yaklaşıyor. Clubhouse‘un halihazırda büyük bir rakibi var, yakında tüm kullanıcılar için kullanılabilir olacak Twitter Spaces. Geliştirilen daha fazla Clubhouse kopyası var, ancak Facebook ve Twitter gibi oyuncuların ürünleri dikkat edilmesi gereken firrmalar olacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin