Ana SayfaHaberFacebook,...

Facebook, Instagram 2FA Kodlarını WhatsApp Üzerinden Göndermeyi Planlıyor

Facebook, Instagram 2FA Kodlarını WhatsApp Üzerinden Göndermeyi Planlıyor

Facebook, Instagram 2FA Kodlarını WhatsApp Üzerinden Göndermeyi Planlıyor

Facebook, Instagram 2FA Kodlarını WhatsApp Üzerinden Göndermeyi Planlıyor

Sızıntı yapan ve uygulama analisti Alessandro Paluzzi’ye göre Instagram, WhatsApp üzerinden 2FA kodları göndermeyi planlıyor. Şimdilik Instagram, bir Kimlik Doğrulama uygulaması, kısa mesajlar, giriş istekleri ve yedek kodlar aracılığıyla yalnızca İki Faktörlü Kimlik Doğrulamaya izin veriyor.

Bu özellik henüz geliştirilme aşamasındayken, sızan kişi nasıl çalışacağını gösterebildi: kullanıcıların WhatsApp’ı 2FA yöntemi olarak değiştirmek için metin mesajı kimlik doğrulamasını etkinleştirmesi gerekiyor.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulamanın şu anda çalıştığı gibi, bu özellik isteğe bağlı olacak ve kullanıcılar hiçbir zaman kaydolmamaya veya bunun yerine yalnızca bir Kimlik Doğrulama uygulamasını kullanmaya karar verebilir, bu çok daha güvenli.

WhatsApp çoklu cihazları desteklemek için çalışırken, kullanıcının ana cihazı kapalı olsa bile web’den Instagram’da oturum açmak için 2FA kodları almak harika bir alternatif olacaktır.

Hala geliştirme aşamasında olduğundan, bunun iOS ve Android kullanıcıları için ne zaman kullanılabilir olacağından emin değiliz.

Şu anda Instagram, web sitesi aracılığıyla fotoğraf ve video yayınlama becerisiyle web’de yenilenmiş bir deneyim üzerinde çalışıyor. Alessandro Paluzzi’nin de açıkladığı gibi, güncelleme, gönderi oluşturucuyu daha önce yalnızca resmi uygulamanın yanı sıra mobil Instagram web sitesinde bulunan Instagram’ın web sürümüne getiriyor.

Paluzzi, profilinde açıklanmayan yöntemlerle yeni seçeneği etkinleştirmeyi başardı ve Instagram’ın gönderi oluşturucusunun web üzerinde nasıl çalışacağına dair bazı görüntüler Twitter’da paylaştı. Arayüz, yayınlama seçeneklerinin yanında içeriğin bir önizlemesiyle değiştirildi. Kullanıcılar ayrıca görüntüyü kırpma, filtreler uygulama (uygulamadaki ile aynı) ve bir açıklama belirleme seçenekleri bulacaklar.

Resmi olarak Instagram, burada görebileceğiniz gibi kullanıcının profiline zamir ekleme özelliğini de kullanıma sunuyor.

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin