Galaxy Note 7 Yenilenmiş Olarak Yeniden Satışa Sunulacak

Galaxy Note 7 Yenilenmiş Olarak Yeniden Satışa Sunulacak

Galaxy Note 7 Yenilenmiş Olarak Yeniden Satışa Sunulacak

Galaxy Note 7 Yenilenmiş Olarak Yeniden Satışa Sunulacak

Patlayan bataryası nedeniyle piyasadan tamamen çekilen Galaxy Note 7 yenilenmiş olarak yeniden satışa sunulacak. 2016’nın en güçlü telefonu olan Note 7, Üç aşamalı bir program ile 2017’nin ortalarına doğru yeniden satışa sunulacağı resmi ağızlardan duyuruldu.

Bataryadanın imalat aşamasında kaynak noktalarında oluşan kusurlardan ve pil yatağının olması gerekenden daha küçük imal edinmesinden dolayı telefonların bir bir patlamasına neden olan sorun 2016’ya damgasını vuran en büyük teknoloji facialarından biri olmuş ve hem Samsung’un hem de sivil insanların zarar görmesine neden olmuştu.

Olayların patlak vermesinden bir kaç ay sonra bütün Note 7’leri geri toplayan Samsung müşterilerin hepsine para iadesi yapmıştı. Görünüşe göre elinde kalan Note 7 komponentlerini çöpe atılmaması adına Samsung bataryaları sıkı denetim altında tekrar üretim Galaxy Note 7’leri yeniden satışa sunma yolunu seçmiş.

 Galaxy Note 7 Yenilenmiş Olarak Yeniden Satışa SunulacakSamsung’un resmi sitesi tarafında yayınlanan bilgiye göre üç aşamalı bir program uygulayarak sıkı denetimden geçirilen telefonlar ilk olarak 3 milyona yakın bir parti halinde satışa sunulacak. Refurbished (yenilenmiş) olarak adlandırılan bu versiyonlar patlama olayları göz gösterilerek bazı ülkelerde gerek sağlık gerekse de politik nedenlerden dolayı satışına izin verilmeyebilir.

Samsung’un Galaxy Note 7’leri geri kazanma hamlesinin ikinci ayağını ise üretilmiş cihazların kullanılabilir komponentlerini yeniden değerlendirilmesi yer alıyor. Son aşama ise cihazların çevre dostu bir şekilde parçalarına ayrılıp imha edilmesi olarak belirtilmiş. Bu aşamada telefonun yarı iletken, ses ve haberleşme bileşenleri tarafında kullanılan altın, nikel, gümüş gibi değerli materyaller ayrıştırılacak ve yeniden kullanılmak üzere işlenecek.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin