Ana Sayfa Haber Galaxy Note...

Galaxy Note 7’nin Kullanım Oranı Hala Yüksek

Yılın telefonu olarak nitelendirilen ve patlama sorunu ile çıkışından bir kaç yıl sonra biten Galaxy Note 7’nin kullanım oranı hala yüksek.

Yenilenmiş cihazlarda meydana gelen patlama/yanma olaylarından sonra telefonu kapatın ve kullanmayın şeklinde Samsung’dan açıklama gelmişti. Tüm bu patlama haberleri ve Sasmsung’un açıklamasına rağmen kullanıcılar Note 7’den vazgeçmiyor.

Galaxy Note 7’nin Kullanım Oranı

galaxy-note-7nin-kullanim-orani

Grafikten de göreceğiniz üzere ilk patlama haberleri ve Samsung’un değişim olayından sonra Note 7 satışları olayın haber sitelerinde sıklıkla dile getirmesi ile inişli çıkışlı bir tablo izlemiş. Daha sonra yenilenen Note 7’lerle birlikte bir yükseliş trendine girdikten sonra yenilenen Note 7’lerin patlama haberleri ve Samsung’un telefonunuzu kapatın ve kullanmayın açıklamsından sonra hızlı bir düşüş yaşanmış.

Ortaya çıkan bilgiler ve tahminlere göre Samsung, Note 7 üretimini durdurup sorunun kaynağını etraflıca araştıracak. Yaklaşan MWC’de (Mobil Dünya Kongresi) Galaxy S8 ile kaybettiği güveni ve pazar payını yeniden almaya çalışacak.

Samsung’a yakın kişiler tarafından belirtilen bilgilere göre Note 7 ‘den sonra çıkacak diğer amiral gemi telefonu, Galaxy S8 2 farklı model ile gelecek. Bu farkın telefonun boyutu mu yoksa donanım ve bileşen tarafında mı olacağı henüz bilinmiyor ancak bu sene çift kameralı, USB 3.1’li, 4 GB RAM’li Galaxy S8 görebiliriz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin