Ana Sayfa Haber Galaxy S6...

Galaxy S6 edge Düşürme ve Su Testleri

Ana Sayfa Haber Galaxy S6...

Galaxy S6 edge Düşürme ve Su Testleri

Galaxy S6 edge Düşürme ve Su Testleri

Galaxy S6 edge Düşürme ve Su Testleri

Galaxy S6 edge Amatör Düşürme ve Su Testleri

Samsung Galaxy S6 edge’nin bir çok ülkede piyasaya çıkması ile yaygınlaşmaya başladı.Bununla birlikte telefona ilk ulaşan bazı kişiler telefonu üzerine dayanıklılık testine tabi tuttular.

Testler düşürme, suya ve darbelere karşı dayanıklık şeklinde amatörce çekilmiş videolar olsa da bize Galaxy S6/S6 edge nin  ne kadar dayanıklı olduğunu gösteriyor.Ön ve arka tarafta kullanılan Corning Gorilla Glass 4 camı telefonu düşürme testlerinde oldukça başarılı bir şekilde koruduğunu söyleyebiliriz. Corning firmasının da bazı prototip telefonlar ile yaptığı düşürme testini de oldukça başarılı olduğunu görmüştük.

Bu sene piyasaya çıkacak üst ve orta seviye cihazlarda göreceğimiz  Gorilla Glass 4, Galaxy S6 edge de olduğu gibi bir çok cihazın ekranını veya arkada bölümünü darbelere ve kılcal çiziklere karşı koruyacaktır.Hazır konumuzun üzerinde iken Gorilla Glass 4’ün Antimikrobiyal kaplama ve parmak izi bırakmayan bir kaplamaya sahip olduğunu da belirtelim.Bu sayede sürekli elimizde olan telefonların parmak izi ile dolmasına ve mikrop oluşması engellenmiş.Zire yüksek fiyatlara aldığımız telefonları koruyucu bir kılıf ve jelatin ile kapladığımız dan bunun çok az bir kullanıcı kitlesine yarayacağını söyleyebilirim.

Ayrıca yapılan testlerde telefonun kronometresi açık bırakılarak suyun içinde de bekletilmiş.Telefon her ne kadar suya karşı dayanıklı olmasa suya karşı dayandığını söyleyebilirim.Uzun süre suyun altında kalmasına rağmen telefon hayla çalışır durumda kalmaya devam etti.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin