Ana Sayfa Haber Geleceğin Bilimi...

Geleceğin Bilimi Forumu 2018’e Son Günler

Bu sene üçüncüsü düzenlenen Geleceğin Bilimi Forumu 2018, 3-4 Mart tarihleri arasında İstanbul Medipol Üniversitesi ev sahipliğinde yapılıyor. Birçok oturum, fabrika (workshop), sergi, sosyal sorumluluk projeleri ve panelin bulunduğu GBF2018, tamamen ücretsiz olup herhangi bir yaş kısıtlaması bulunmuyor.

Farklı şehirlerden gençlerin katkılarıyla gerçekleştirilen Geleceğin Bilimi Forumu, bilimi popülerleştirme, yeni fikirler oluşturmak, gençleri üretmeye ve gelişmeye teşvik etme amacıyla farklı dallarda alanında uzman kişileri bir araya getiriyor. Tamamen ücretsiz bir organizasyon olan Geleceğin Bilimi Forumu 2018’e forum üzerinden kayıt olabilir, web siteleri üzerinden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kayıt Ol   GBF2018 Sitesi

Geleceğin Bilimi Nedir?

Farklı disiplinlerden gençleri ortak gelecek idealinde bir araya getirerek üretmeyi ve geliştirmeyi teşvik ederek farklı bakış açıları kazandırmayı hedefleyen, tamamen gençlerin kontrolünde olan bir organizasyondur. 2016 yılının Mart ayında ilk adımlarını atan Geleceğin Bilimi, onlarca farklı ile ve ülkeye ulaşmıştır. Temel olarak 9 fonksiyonel takımdan oluşan Geleceğin Bilimi, yeni gönüllülerle birlikte her geçen gün büyümeye devam ediyor.

 

Gelecek Akademisi: Sosyal Bilimler, Mühendislik, Yaşam Bilimleri ve Sanat alanlarında transdisipliner bir bakış açısı kazandırmayı amaçlayan tematik atölyelerden oluşmaktadır.

Geleceğe Dönüş: Lisans öncesi öğrenciler için bilimsel çalışmalara yönelik motivasyon sağlayarak öğrencileri lisedeyken araştırmaya ve proje yapmaya yönlendirmeyi hedeflemektedir.

Gelecek Hareketi: Meraklı, bilime aşık insanlara ulaştırıp hayallerine yakınlaştırmayı amaçlar. İllerin durumlarına ve beklentilerine göre yol çizelgesi oluşturup belli atölyeleri de bu illerde faal hale getirmektir.

Gelecek Medya: Geleceğin Bilimi çatısı altında üretilen çıktıların tanıtım ve de duyurusu, görsel tasarım, fotoğraf/video çekimi ve montaj, sosyal medya paylaşımları, yazı düzenleme ve web siteleriyle yapar.

Gelecek Muhafızları: 6-12 yaş grubuna hitap ederek memleket olarak en önemli hedefimiz olması gereken yeni nesil meselemizi gündeme getirerek toplumsal bir farkındalık oluşturmak.

Geleceğin Bilimi Forumu: Her yıl gerçekleşen Geleceğin Bilimi Forumu’nun düzenleme ekibidir. Hedeflediğimiz transdisipliner yapıyı sahnede, sergi alanlarında, atölyelerde ve etkileşim alanlarında göreceğiniz Geleceğin Bilimi Forumu konseptini düzenler.

Hayal Takımı: Hayal takımı Geleceğin Bilimi’ni kurumsal düzeyde tanıtarak sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, özel sektör ve kamu otoriteleri ile işbirlikleri geliştirmeyi amaçlar.

Gelecek Global: Uluslararası etkileşimleri artırmayı amaçlayan geleceğin bilimi global farklı ülkerlerdeki gençlik hareketleri ve türkiyede uluslararası faaliyet gösteren stk, kamu ve özel aktörlerle işbirlikleri kurar.

Gelecek Anneleri: Bilim sever annelerimizi, okul öncesine dair (0-6 yaş grubu) projelerimizi paylaşarak geleceği hep beraber inşaa etmeyi amaçlar.

Geleceğin Bilimi Sitesi

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin