Ana Sayfa Haber General Mobile...

General Mobile 4G Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Başladı

Ana Sayfa Haber General Mobile...

General Mobile 4G Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Başladı

General Mobile 4G Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Başladı

General Mobile 4G Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Başladı

Google’ın Android One projesi ile uygun fiyatlı güncel telefonları yaygınlaştırmak için çıkardığı General Mobile 4G Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi almaya başladı.

Geçtiğimiz ay Nexus 5, 6, 5x, 6p, 7, 9 ve Play cihazlarına gelen Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Google’ın Android One telefonu olan General Mobile 4G’ye de dağıtılmaya başlandı.

OTA yolu ile dağıtılacak olan Android 6.0 güncellemesi, OTA dağıtımı yapan firmanın resmi Facebook sayfasından ve General Mobile’ın resmi Twitter sayfasından duyuruldu.

Google tarafından %1 – %5 – %10 – %25.. şeklinde kademeli olarak dağıtılan güncellemeyi “Menü>Ayarlar>Telefon Hakkında ”Sistem güncellemeleri” kısmından kontrol edebilirsiniz.

General Mobile 4G Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Başladı_1, General Mobile 4G Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi ile nelerin gelecek? Google'ın Android One projesi ile uygun fiyatlı güncel telefonları yaygınlaştırmak için çıkardığı General Mobile 4G Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi almaya başladı.

Ancak şunu da belirteyim, güncellemeyi sürekli kontrol etmenize gerek yok. Zira telefon gün içerisinde 1-2 kez kontrol ediyor. Sizin telefonunuza güncelleme geldiğinde de bildirim olarak görünecektir.

General Mobile 4G Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi ile nelerin gelecek?

İlk olarak arayüz de ufak değişiklikler var. Bunlar; Gelişmiş ses kontrol çubuğu, Rahatsız etmeyin hızlı ayarı, Depolama aygıtı ve SD karta uygulama taşıma, gelişmiş hesap makinesi, uygulamalar menüsünün yukarıdan aşağı doğru olması ve Widget bölümünün biraz daha sadeleştirilmesi.

Android 6.0 Marshmallow’un yazılımsal olarak diğer özellikleri ise şu şekilde; Artık uygulama izinlerini daha kolay kontrol edebileceğiz, Özel Chrome sekmeleri (ayrıntılar aşağıda ki linkte), Yeni bir güç yönetimi ile pil performansında artış, Uygulama bağlantıları ile ilgili bir özellik, Android Pay (Mobil Ödeme Sistemi) ve gelişmiş Google Now.

Daha ayrıntılı bilgi için “Android 6.0 Marshmallow İle Gelen Yeni Özellikler” yazısına girebilirsiniz.

Ayrıca güncelleme ile RAM yönetimi ve stabil bir arayüz konusunda da gelişmeler var. Bir Google telefonu olmasına rağmen General Mobile 4G, Nexus telefonlar kadar akıcı çalışmıyordu. Umarız arayüzün akıcılığı arttırmışlardır.

 

9 YORUM

    • Güncelleme konusunda kararsızlıktan kastınız nedir. General Mobile 4G’ye Android 6.0 dağıtılalı çok oldu. Ve şuan bütün GM 4G’nin Android 6.0’ı almış olması gerekli.

  1. 2016 ve 17 yilinda cikmis ve cikacak FIFA tarzı oyunlari akici bir sekilde. Oynatirmi. S 3 neo da hafif kasma lar oluyor

    • Exynos 7 octa 7580 işlemcisi SnapDragon 410’dan hatta SnapDragon 615’den bile çok daha hzılı bir işlemcidir. Telefonlar arası fiyat farkı çok değilse tercihinizi Exynos 7 octa 7580 işlemcili bir telefondan yapmak daha mantıklı.

    • Hocam Exynos 7 octa bir tür işlemci ailesi gibi bir şey. Yani SnapDragon 400 serisi gibi bir seri diyebiliriz. Exynos 7 octa’nın hangi modeli olduğunu yazarsanız ona göre bir kıyaslama yapabilirim.

      Ayrıca General Mobile 4G’de tek bir işlemci var oda SnapDragon 410.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin