Ana Sayfa Haber Google 29...

Google 29 Eylül’de Android/Nexus Etkinliğini Yapacak

Ana Sayfa Haber Google 29...

Google 29 Eylül’de Android/Nexus Etkinliğini Yapacak

Google 29 Eylül’de Android/Nexus Etkinliğini Yapacak

Google 29 Eylül’de Android/Nexus Etkinliğini Yapacak

Google 29 Eylül'de Android Nexus Etkinliğini Yapacak

Android 6.0 Marshmallow ve yeni Nexus telefonları merakla beklenirken Google 29 Eylül’de düzenlenecek bir etkinlik için davetiye göndermeye başladı.Davetiyede “bazı yeni lezzetler ve dahası” şeklinde bir notun olması Android 6.0 Marshmallow sürümünün çıkacağı şeklinde yorumlanabilir.

Geçtiğimiz ay özellikleri ve teknik ön izleme sürümü yayınlanan Android 6.0’ın adı da geçtiğimiz günlerde “Marshmallow” olarak kesinleşmişti. Kendi içerisinde bir çok yeni özelliği sahip olan Marshmallow bir çok güvenlik açığının kapatılması yönünden de oldukça önemli bir sürüm.

Her yeni Android sürümünü yeni bir telefon veya tablet ile tanıtan Google bu sene de Nexus telefonları ile tanıtılması bekleniyor. Android telefonlara yön veren Nexus telefonlar bu sene 2 tane olup biri Huawei tarafından diğeri ise LG tarafından üretilecek.

Google 29 Eylül davetiyesi, Android 6.0 Marshmallow ve yeni Nexus telefonları merakla beklenirken Google 29 Eylül'de düzenlenecek bir etkinlik için davetiye göndermeye başladı.

Ayrıca Google 29 Eylül’de ki etkinlikten yeni Chromecast’i (akıllı olamayan TV leri HTMI girişi ile akıllı özellikler ekleyen mini PC) de tanıtabilir. Geçtiğimiz günlerde Amazon ve Apple’ın TV ürünlerini piyasaya sürmesine bir cevap olarak Google’da yeni Chromecast’ini çıkartıp diğer firmaların ürünlerine karşı rekabet edecek.

Sızan bilgiler doğrultusunda Google’ın 29 Eylül’de Android Marshmallow sürümünü, LG ve Huawei yapımı yeni Nexus telefonlarını ve yeni Chromecast modelini tanıtması bekleniyor.Kesin olarak neyin tanıtılacağını 29 Eylül günü San Francisco’da düzenlenecek Google etkinliğinde göreceğiz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin