Ana SayfaHaberGoogle,...

Google, Android İçin Chrome Tarafında Yeni RSS Sistemi Test Ediyor

Google, Android İçin Chrome Tarafında Yeni RSS Sistemi Test Ediyor

Google, Android İçin Chrome Tarafında Yeni RSS Sistemi Test Ediyor

Google, Android İçin Chrome Tarafında Yeni RSS Sistemi Test Ediyor

Bir Google hesabınız varsa bir Android telefon veya tablete sahip olan çoğu kullanıcı gibi, Google tarafından sunulan en az bir yararlı hizmeti, yalnızca birkaç yıl sonra kapandığını görmek için kullanmış olabilirsiniz. Kapatıldıktan yıllar sonra birçok kullanıcı tarafından gözden kaçırılan bu tür özelliklerden biri, çok popüler olan Google Reader‘dı, ancak şirketin, Reader’ın en iyi özelliğini Android’de Chrome’a getirdiği görülüyor.

Bu tam olarak Google I / O‘da tartışılan bir özellik olmasa da, Chromium ekibi Çarşamba günü yeni bir özelliği duyurdu: Android için Chrome‘da yerleşik bir RSS okuyucusu. Bu, tıpkı Feedly, The Old Reader ve Flipboard gibi, kullanıcıların tarayıcılarından en sevdikleri haber web sitelerinden ve bloglardan beslemelere “abone olabileceği” anlamına gelir.

Şirket, önümüzdeki birkaç hafta içinde, şirketin Chrome tarayıcısının, ekranın sağ üst köşesindeki tarayıcının menüsünün bir parçası olarak yeni bir deneysel “İzle” özelliği alacağını söylüyor. Bu, Chrome Canary‘deki kullanıcılara sunulacak ve ABD ile sınırlı görünecek, ancak kullanıcılar özelliği bir Chrome bayrağı aracılığıyla etkinleştirebilirler. Etkinleştirildikten sonra, takip edilen web sitelerinden yeni makaleler, Aşağıdaki bölümün altındaki Yeni Sekme sayfasında görünecektir.

Google, bu özelliğin olabildiğince basit olmasını açıkça istiyor. Chromium ekibi blogunda, “Bu özellik için amacımız, büyük yayıncılardan küçük mahalle bloglarına kadar insanların ilgilendikleri web sitelerini Chrome‘daki bir Takip Et düğmesine dokunarak takip etmelerine olanak sağlamaktır” dedi. Ayrıca, web sitelerinin RSS beslemelerini güncel tutmalarını, böylece Chrome‘un tarayıcılarını açtıklarında en son içeriği sunabilmesini istiyor.

Bu, şu anda hala bir tarayıcı deneyidir, bu nedenle gelecekte tüm kullanıcılara kararlı bir Chrome sürümü aracılığıyla gelip gelmeyeceğini söyleyemeyiz. Ekip, “Bu özelliğin bir denemeden Chrome‘da daha geniş bir kullanıma sunulup sunulmayacağını öğrenip değerlendirdikçe web yayıncılarına daha fazla rehberlik sağlayacağız,” diye ekledi.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin