Google Daydream VR Gözlüğünü Tanıttı

Google Daydream VR Gözlüğünü Tanıttı

Google Daydream VR Gözlüğünü Tanıttı

Google Daydream VR Gözlüğünü Tanıttı

Geçtiğimiz gün Google’ın gerçekleştirdiği lansmanda tanıtılan Google Daydream VR gözlüğünü tanıtıldı. İşbilimsel tasarımı, kontrolcü kumandası ve geliştirilmiş Daydrea (VR gözlükler için geliştirilen platform) ile artık çok daha işlemli bir hale gelmiş.

Arduvaz, kar ve kıpkırmızı renk seçeneklerine sahip olan gözlük, yumuşak, nefes alabilen kumaştan imal edilmiş. Kullanımı rahat olan cihazın yüze gelen bölümü rahatlıkla çıkartılıp yıkanabiliyor.

google-daydream-vr-gozlugunu-tanitildi

Yeni geliştirilmiş ve sensörlerle donatılmış sezgisel kumandası ile, Google Street ile sokakları dolaşabilir, olta atıp balık tutabilir, bir zeplin yönlendirebilir hatta bir büyülü sopayı bile kontrol edebilirsiniz.

Başta Youtube olmak üzere, Google Play Filmler, Google Fotoğraflar uygulamaları ve  Netflix, Hulu ve HBO kütüphaneleri ile kullanılabiliyor. Şuan sadece Android 7.0 işletim sistemli ve Daydream destekli Pixel telefonlarında kullanılabilen bu gözlük ilerleyen günlerde diğer cihazlar için de kullanılabilecek.

79 $ / £ 69 / € 69 fiyat etiketine sahip olan Google Daydream VR, Kasım ayında satışa sunulacak. Türkiye’ye gelmesi düşünülmeyen cihazı ilk etapta ABD, İngiltere ve belli başlı Avrupa ülkelerinde göreceğiz.

https://youtu.be/rLLAA4ENIP4

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin