Google Destekli Glance, Canlı E-Ticarete Genişlemek İçin Shop101’i Satın Aldı

Google Destekli Glance, Canlı E-Ticarete Genişlemek İçin Shop101’i Satın Aldı

Google Destekli Glance, Canlı E-Ticarete Genişlemek İçin Shop101’i Satın Aldı

Google Destekli Glance, Canlı E-Ticarete Genişlemek İçin Shop101’i Satın Aldı

Hintli mobil içerik sağlayıcı Glance InMobi Pte, Güney Asya ülkesinde influencer liderliğindeki alışverişe genişlemek için e-ticaret başlangıcı Shop101‘i satın almayı kabul etti. Alphabet‘in Google‘ı ve Peter Thiel’in Mithril Capital’inin desteğiyle Aralık ayında tek boynuzlu at haline gelen Glance, küratörlüğünde haber ve eğlence içeriğini telefon kilit ekranlarına aktarıyor ve ayrıca kısa bir video uygulaması çalıştırıyor. Başlangıç ​​Pazartesi günü yaptığı açıklamada, içerik oluşturucularını Shop101‘in ticaret teknolojisi ve tedarik zinciri altyapısı ile birlikte çalışmaya getirmeyi planladığını söyledi. Anlaşmanın değerini açıklamadı.

Glance, Çinli ByteDance Ltd. ve Kuaishou Technology’nin kendi iç pazarlarında influencer liderliğindeki çevrimiçi ticarette elde ettiği başarıyı tekrarlamaya çalışıyor. Çinli devler, milyarlarca dolarlık mal satmak için ünlülerle canlı web yayınlarını kullanırken, Hindistan’da segment henüz anlamlı bir şekilde başlamadı.

Glance Operasyon Direktörü Piyush Shah video konferans yoluyla, “Hindistan’da çevrimiçi alışverişte bir sonraki sınır, özellikle Hindistan’ın küçük şehir ve kasabalarından gelenler için Amazon ve Walmart’ın şu anda sunduğundan çok farklı olacak” dedi. “Influencer liderliğindeki canlı videolar, alışverişi eğlenceli, etkileşimli ve özgün hale getiriyor ve otantik deneyimler arayan Y kuşağına hitap ediyor.”

Shop101‘in kurucu ortakları dahil 300 kişilik ekibi Glance‘a katılacak. Küçük girişimin yatırımcıları arasında Kalaari Capital ve tüketici devi Unilever Plc’nin yatırım kolu Unilever Ventures vardı. Glance 2019’da kuruldu ve günde yaklaşık 130 milyon aktif kullanıcıya sahip. Roposo uygulaması bir düzine Hint dilinde kısa videolar sunuyor. 2015 yılında başlatılan Shop101, Hindistan genelinde 2.000 kasabaya hizmet veren 10 milyon satıcı ve 10.000 tedarikçiden oluşan bir ağa sahiptir. Shah, satın almanın kısmen nakit ve kısmen hisse senedi anlaşması olduğunu söyledi.

Shah, Hindistan ile başladıktan sonra, Glance‘ın önümüzdeki birkaç ay içinde Güneydoğu Asya’da canlı yayına geçerek uluslararası mobil ticaretin yeni biçimini almayı planladığını söyledi.

Shah, “Satın alma, Glance’ın reklam temelli gelirlerin ötesine geçmesine ve ticarete girmesine yardımcı olacak stratejik bir hamle” dedi.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin