Ana SayfaHaberGoogle,...

Google, Gmail İçin Faydalı Özelliğini Kullanıma Sundu

Google, Gmail İçin Faydalı Özelliğini Kullanıma Sundu

Google, Gmail İçin Faydalı Özelliğini Kullanıma Sundu

Google, Gmail İçin Faydalı Özelliğini Kullanıma Sundu

Gmail‘de bir dahaki sefere resim eki içeren bir e-posta aldığınızda, dosyayı kaydetmeniz için size başka bir yol sunan yeni bir seçenek bulabilirsiniz. Yeni “Fotoğraflara Kaydet” özelliği, resimleri doğrudan Gmail hesabınızdan Google Fotoğraflar‘a kaydetmenize olanak tanır. Dosyaları Google‘ın resim depolama hizmetine kaydetmeden önce manuel olarak indirmeye gerek yok, ancak bu özellik şu anda yalnızca JPEG ekleri için mevcut.

Bir eki önizlerken, yeni seçeneği sağ üst köşedeki menüde bulacaksınız. Ancak, dosyanın önizlemesini yapmakla uğraşmak bile istemiyorsanız, özelliği “Drive’a Ekle” düğmesinin hemen yanındaki ekte bir düğme olarak bulabilirsiniz. Fotoğraflara Kaydet, yalnızca kişisel hesapları olanlar da dahil olmak üzere tüm Gmail kullanıcılarına sunulmaya başladı. Tamamlanması 15 gün sürecek aşamalı bir sunumdur, bu nedenle onu almanız biraz zaman alabilir.

Özelliğe zaten erişiminiz varsa, hizmet ücretsiz sınırsız depolama alanı sunmayı durdurmadan önce Google Fotoğraflar‘a istediğiniz kadar dosya kaydetmek için birkaç gününüz kaldı. 1 Haziran’dan sonra, yüklediğiniz herhangi bir fotoğraf veya video, Gmail, Çalışma alanı belgeleriniz, slaytlarınız ve e-tablolarınız ile paylaşılan 15 GB sınırına dahil edilecektir. Pixel cihazınız olmadığı sürece, bundan sonra ek depolama alanı için ödeme yapmanız gerekecek.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin