Google Görsel Arama Sonuçlarını Renge Göre Filtreleme

Google Görsel Arama Sonuçlarını Renge Göre Filtreleme

Google Görsel Arama Sonuçlarını Renge Göre Filtreleme

Google Görsel Arama Sonuçlarını Renge Göre Filtreleme

Google Görsel Arama, web’de resimleri bulmak için güçlü bir araçtır. Milyonlarca kişi hizmeti her gün kullanırken, çok az kişi arama sonuçları renge göre daraltmak için Google‘ın bu arama özelliğini pek kullanmaz. Daha güçlü bir arama yapabilmek ve uygun sonuçları daha hızlı bulmak için yararlı bir özellik.

Öncelikle favori tarayıcınızı açın ve Google Görseller adresini ziyaret edin, Google Görsel Arama sayfasına gidin. Bir arama yazın ve ardından enter tuşuna basın. Örneğin “ağaçları” arayalım.

Sonuçları gördüğünüzde, sayfanın üst kısmına yakın arama alanının hemen altındaki araç çubuğunda bulunan “Araçlar” düğmesini tıklayın.

Hemen aşağıda başka bir küçük araç çubuğu görünecektir. “Renk” menüsünü tıklayın, ardından seçeneklerden bir renk karesi seçin. Siyah beyaz fotoğraflar için “Siyah beyaz” ı veya şeffaf arka plana sahip resimleri bulmak için “Şeffaf” ı da seçebilirsiniz.

Örneğimizde mavi renkli kareye tıklayarak maviyi seçtik.

Bundan sonra, arama sonuçları seçtiğiniz rengi yansıtacak şekilde otomatik olarak güncellenecektir. Baskın rengin seçtiğiniz renk olduğu görüntüleri göreceksiniz. Örneğin, işte bazı mavi ağaçlar!

Renk kriterini değiştirmek istiyorsanız, “Renk” menüsünden başka bir renk seçin. Renk aramasını tamamen temizlemek için “Renk” menüsünden “Herhangi bir renk” i seçin.

Arama yaparken, Google Görseller‘in yapmanıza izin verdiği diğer güzel şeyleri keşfetmeye değer. Örneğin, resimleri boyuta göre sıralayabilir (sonuçları gördüğünüzde “Renk” yerine “Boyut” menüsünü tıklarsanız) veya hatta tersine resim araması yapabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin