Google Home ile Daha İnteraktif Bir Ev

Google Home ile Daha İnteraktif Bir Ev

Google Home ile Daha İnteraktif Bir Ev

Google Home ile Daha İnteraktif Bir Ev

Geçtiğimiz gün Google’ın düzenlediği etkinlikte tanıtılan Google Home, sesli komutları algılama ve yerine getirme, hoparlör sistemi, diğer cihazlara bağlanabilme yeteneği ve şık tasarımı ile hem bir aksesuar hem de akıllı bir asistan olarak kullanılabiliyor.

Google Home’un üst tarafında alandaki sesleri alabilmesi için 2 adet hoparlör, dokunmatik ses kontrol padi, yan tarafında mikrofon butonu ve içinde 2 adet güçlü HiFi teknoloji hoparlör bulunuyor. Sesli komutları ile Google Müzik, Spotify, YouTube Müzik, Pandora ve TuneIn gibi uygulamalar müzik dinlenebilen cihazda ayrıca hava, trafik, finans, spor, yerel işletmeler hakkında soru sorularak bilgi de alınabiliyor.

google-home-ile-daha-interaktif-bir-ev

Neredeyse bir asistan kadar akıllı olan Google Home, izin verdiğiniz taktirde uçuş bilgilerini almak, otomatik zamanlayıcı koyup alarmla haber vermek ve hatta gidilecek güzergahtaki trafik hakkında bilgi verebiliyor. (Tabi bu özellikler ne yazık ki Türkiye’de çalışmayacak.)

Evdeki diğer cihazlarla Chromecast özelliği ile bağlanabilen Google Home Nest ve Philips Hue gibi akıllı cihazlara komut verilerek bir videonun açılması veya bir şeyin çalınması sağlanabiliyor. Ayrıca akıllı evlerde ses komutları ile istediğiniz ota sıcaklığını ayarlayabilir veya ışık seviyesini kontrol edebilirsiniz.

Cihazın altında konumlandırılan 2 adet HiFi hoparlör ile istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz. Ayrıca Google cihazı satın alanlara 6 aylık YouTube Red aboneliği de veriyor. Alt tarafının modüler olarak değiştirilen cihazda zevkinize göre 12 renkten birini kullanabiliyorsunuz. Türkiye’ye gelmeyeceği düşünülen Google Home, Kasım ayında 129 Dolar fiyat etiketi ile ABD’de satışa çıkacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin